Mission Elevator

Mission Elevator action tarzını en iyi yansıtan oyunlardan biri. Oyunda bir ajanı yönetiyor ve gangster dolu bir binada en üst kata ulaşmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de bina içindeki asansörleri kullanıyoruz. İşte oyunun adı da buradan geliyor.

Oyuna başlarken eski, nokta vuruşlu bir printerda görevimiz bize açıklanıyor ve özel ajan olarak bizim seçildiğimiz söyleniyor. Biz de adımızı yazıp görevi kabul ettiğimizi söylüyoruz. Oyuna apartmanın en alt katından başlıyoruz. Oyun ekranında apartmanın yandan bir kesitini görüyor ve kahramanımızı ona göre yönetiyor. Ayrıca her katta kapılar mevcut. Bu kapılardan çıkan gangsterler bize ateş ediyorlar. Bizde onlara vurmaya çalışıyoruz. Gangsterlerin kurşunlarından zıplayarak ya da eğilerek kurtulmaya çalışıyoruz.

Duvarlarda tablo, elektrik düğmesi gibi çeşitli materyaller asılı. Bu materyaller sayesinde hak kazanabiliyor ya da bir hakkımızı kaybediyoruz. Nasıl oluyor bu? Mesela duvardaki elektrik düğmesini çevirdiğimizde tamamen şansa bağlı olarak bazen odanın ışığı açılıyor, bazen de bizi elektrik çarpıyor. Bu bakımdan ben fazla bu materyallerle ilgilendiğimi söyleyemem.

Mission Elevator’ün kontrolleri oldukça basit. Oyun yön tuşlarıyla oynanıyor. Control tuşuyla ateş edebiliyorsunuz. Oyunun sonunda başarısız olur ve ölürsek, oyunun başında karşımıza çıkan nokta vuruşlu printer yine ekranda beliriyor ve başlıyor yazmaya. “Bu ajanda istediğimiz gibi çıkmadı. Daha iyi bir ajan bulmalıyız.” Hepinize iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.