Derya Kılıç Okey v3.1

derya-kılıc-okey-v3

Bir çok oyunda olduğu gibi okey oyunu da telefonlarımız aracılığı ile ceplerimize kadar girdi. Ancak bu oyunu bilgisayarda oynamak isteyenler için hala güzel seçeneklerimiz var. İşte Derya Kılıç Okey+ v3.1 bunlardan belki de en çok tutulanı.

Bildiğiniz gibi sitemizde bu oyunun 2 farklı sürümü de mevcut. Derya Kılıç Okey v2.1 ve Derya Kılıç OkeyNet v1.1. Şimdi ise karşınızda oyunun son versiyonu olan v3.1 var.
Okey kuralları ile ilgili söylenebilecek çok fazla şey olduğunu sanmıyorum. Zaten oyunun kurallarını bilmiyorsanız şu an burada olmazdınız. Ben size Derya Kılıç Okey v3.1 in özelliklerinden biraz bahsedeceğim. Oyunun bu versiyonunda ağ üzerinden arkadaşlarla oynama şansımız yok. Oyun yalnızca offline olarak bilgisayara karşı oynanıyor. Oyun seviyenize göre, rakiplerin zorluk seviyelerini de değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca yapacağınız hamleye karar veremediğiniz zaman bilgisayardan yardım alarak, sizin yerinize hamle yapmasını isteyebiliyorsunuz. Artık her okey oyununda klasikleşmiş olan tek tuşla taşlarınızı otomatik olarak çifte ya da düz olarak sıralayabiliyorsunuz.

Oyunu ofis ortamında gizlice oynayanlar için de bir tuş eklenmiş. Bu tuşa basarak, tek hamlede oyunu gizleyebiliyorsunuz. Oyuna tekrar dönmek için araç çubuğundan oyunun simgesine tıklayabilirsiniz.

Oyun bir masa oyunu olduğundan grafik ve ses olarak tabi ki çok bir şey bekleyemeyiz. Ancak hatalı olarak okey attığınızda ya da oyun bittiğinde farklı ses efektleri duyabiliyorsunuz.
Sonuç olarak Derya Kılıç Okey v3.1, önceki oyunlarında olduğu gibi, bilgisayarda okey oynamak isteyenlerin ilk tercihi olmaya, serinin son oyunuyla da devam edecek gibi görünüyor.

Not: Yaklaşık 7 yıl sonra yeni bir inceleme ile aranıza dönmek sevindirici. Umarım devamı da gelir. (gelmedi :P)

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.