Zero-Point

Yine bir Türk oyunu ve yine bir Tayfun Tuna yapımıyla karşınızdayız. Bu sefer birbirinden tehlikeli görevlere atılan gizli bir ajanı yönetiyoruz. Tür ve konu olarak alışıldık olsa da Türk yapımı olması tercih sıralamamızda ilk sıralara çekiyor.

Dediğim gibi bir ajanız. Oyunda birbirinden farklı yerlerde geçen 3 bölüm bizi bekliyor. Her bölümde görevimizde bizi engellemeye çalışan adamlarla mücadele etmemiz gerekiyor. Oyunda benim en çok hoşuma giden kısımlarda bu çatışma bölümleri. Her ne kadar atışlar yine sırayla yapılsa da rakibimizi yenmemizde el becerimiz ön plana çıkıyor. Sayaç %100 olduğunda ateş tuşuna basmamız gerekiyor. Zamanlamayı yapamazsak rakibi ıskalıyoruz ve biz vuruluyoruz. İlk başlarda biraz zor gelse de zamanla, zamanlamayı iyi yapacağınıza inanıyorum.

Oyunu W,A,S,D,C ve Space tuşlarıyla oynuyoruz. Her hangi bir nesneyle etkileşim için Space, hareket etmek için de diğer tuşları kullanıyoruz.

Oyunda zor ve kolay olmak üzere iki seçenek var. Bunlar arasında ne fark var derseniz zor seçeneğinde oynarsak aldığımız puanlar daha fazla oluyor. Peki niye puan alıyoruz diye sorarsanız onu da cevaplayayım. Tayfun arkadaşımız belli puanlara ulaşınca görebileceğimiz çeşitli bonuslar koymuş oyuna. Oyunun yapılışıyla ilgili fotoğraflar, videolar gibi. Benim gibi bunları merak ediyorsanız oyunu birkaç kere oynamanız muhtemel.

Sonuç olarak yeni bir Türk yapımı ve yeni bir macera. İndirin, oynayın, yine oynayın. İyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.