Ironman’s Super Offroad Racer

Oyunumuzda offroad denilen arazi araçlarını kullanarak yarışlara katılıyoruz ve para kazanmaya çalışıyoruz. Bu paralarla arabamızı daha da geliştirerek yeni yarışlara hazırlanıyoruz. Oyunun mantığı kısaca bu.

Adımızı yazıp ülkemizi seçtikten sonra yarışlara katılıyoruz. İlk başlarda oldukça kolay bir şekilde bütün yarışlardan birinci olarak çıkmanız muhtemel. Ama ilerleyen bölümlerde hem zorlaşan yollar hem de kendilerini geliştiren rakiplerimiz bizi oldukça zorluyorlar. Herhangi bir yarışta birinci gelemezsek oyuna devam edebilmek için bir tane daha hakkımız var. Ama unutmayın yalnızca bir tane. Bir ikincilik bile oyunu sizin için sonlandırabilir.

Yarış içinde pistte bazı nesneler göreceksiniz. Bunlar bazen yarış aralarında işimize yarayacak para torbaları bazende yarış içinde anında kullanabileceğimiz aracımızı kısa süreli hızlandıran nitrolar olabiliyor. Her yarıştan sonra paramızın yettiğince arabamızı geliştirmemiz gerekiyor. Kademe kademe arabamızın hızını, kalkıştaki hızını, süspansiyonlarını, lastiklerini geliştirebiliyoruz. Bunlar yarışa hemen yansıyorlar. Burda önemli olan önceliği arabanızda eksik olduğunuz bölümlerde kullanmak. Bütün özellikler geliştirildiğinde artık geliştirebileceğiniz sadece sizin yeteneğiniz kalıyor ki bunda da zaten sınır yok.

Oyunu yön tuşlarıyla oynayamıyorsunuz malesef. Z ve X ikisi de sola dönmek için, C ve V de sağa dönmek için kullanılıyor. Neden ikişer tane olduklarını sormayın ben de bilmiyorum. Gaz için Q tuşunu kullanıyoruz. Eğer nitromuzu kullanmak istersek de bunun için A tuşu ayarlanmış.

Gerek oynanışı gerekse konusuyla yarış oyunlarında pek rastlanan bir tür değil. Bir de saymakta zorlandığım kadar yarış pistinin olması var tabi. Bu avantajları onu klasikler arasına almamıza olanak sağlıyor. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.