Worms+

Oyunumuz küçük savaşçı kurtları konu alıyor. Birbirinden ilginç silahlarla donatılmış 3’erli takımlardan oluşan kurtlar birbirleriyle savaşıyorlar.

En başta söylemekte fayda var ki oyunumuzun giriş dosyası worms2.exe. Diğer dosyalarla çalıştırmayı denerseniz bilgisayarınız kilitleniyor. Ayrıca oyun Windows XP’de de çalışıyor, ancak daha sağlıklı bir oyun açısından DOSBox ile çalıştırmanızı öneririm.

Oyun mouse ile oynanıyor. İster bilgisayara karşı, ister aynı bilgisayardan arkadaşlarınıza karşı oynayabiliyorsunuz. Bilgisayara karşı oynarsanız rakibinizi zorluk seviyesine göre seçebliyorsunuz.Her takımın farklı zorluk seviyeleri var. Zaten bunu galibiyet ve yenilgi sayılarından da anlayabiliyorsunuz. Aman fazla zorlu bir rakip seçmeyin, ilk tur sonunda adamınızın kalmaması muhtemel.

Oyun “Turn-based” şeklinde yani sırayla oynanıyor. Saldırı sırası sizdeyse kurdunuzu hareket ettirmeden “TAB” tuşuyla başka kurda geçiş yapabilirsiniz. Oynayacağınız kurdu belirledikten sonra istediğiniz kadar hareket edebilirsiniz, ancak herhangi bir nedenle gücünüz azalır ya da ateş ederseniz sıra rakibe geçer.

Oyunda birbirinden ilginç silahlar ve saldırı şekilleri mevcut. Mouse’un sağ tuşuna ilk bastığınızda silahlarınızı, ikinci bastığınızda saldırı stillerini ve kullanabileceğiniz ekipmanları görebiliyorsunuz. Mouse’un sol tuşu ise ateş etmeye yarıyor. Rakip kurdu etkisiz hale getirmek için ya onun gücünü sıfırlamalı ya da güçlü silahlarla onu aşağıdaki suya düşürmelisiniz.

Oyunda gerçekten çok ilginç mekanlar yer alıyor. Savaşa başlamadan bize gösterilenler arasından birini seçebiliyoruz. Her mekanın hem konusu, hem de yeryüzü şekilleri birbirinden farklı. Bol sulu ve uçurumlu mekanları tavsiye ederim. Buralarda oynamak nispeten daha zevkli çünkü.

Değişik bir eğlence arayanlar için güzel bir seçenek. Günümüzde yeni versiyonları da bulunan oyun, arşivinizde yer alması gereken türden. Bilenler zaten bilir. Bilmeyenler, düşünmeden indirin. Herkese iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.