Lode Runner

Şimdi internette dolaşırken gördüm yapımcıların bu oyunu ne kadar geliştirdiklerini. Ama oyunun resimlerinden Commodore 64’deki havasından bayağı bir uzaklaştığını fark ettim. Commodore 64’ün grafiksel açıdan olmasa bile mantık ve oynanabilirlik açısından bayağı iyi oyunlar yaptığını önceki yazılarımda da yazmıştım.

Lode Runner’da bir kahramanı yönetiyoruz. Peşimizde 4-5 tane adam var. Bu adamlara yakalanmadan parkurdaki elmasları topluyoruz. Parkurumuz çeşitli katları olan ve katlar arasında merdivenle inip çıktığımız bir parkur. Bazı bölümlerde yatay konumlanmış demirler de mevcut. Bu demirlere tutunarak da ilerleyebiliyoruz. Ayrıca elimizdeki silah sayesinde zorda kaldığımızda zemine bir çukur açıp bizi kovalayan adamların geçici bir süre de olsa bu çukurlara düşmesini sağlıyoruz. Parkurdaki bütün elmasları topladığımızda ekranın üst bölümünden bir merdiven iniyor. Bu merdivene çıktığımız zaman bölüm bitmiş oluyor.

Oyununun kontrolleri gayet basit. Yön tuşlarını kullanarak kahramanımızı yönetiyor, yine ateş tuşuyla da ateş ediyoruz. CCS64 Emülatörü ile kendi istediğiniz tuşları istediğiniz harekete atayabilirsiniz. (Emülatörü programlar bölümünden indirebilirsiniz.)

Oyunu oynadıkça rekabet seviyenizde artıyor. İlk başlarda oynadığınız 1. ve 2. bölüm ilerleyen zamanlarda size çocuk oyuncağıymış gibi geliyor. Gayet keyifli bir oyun. İyi oynamalar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.