Super Speed

Minik arabaları kontrol ettiğimiz eğlenceli bir yarış oyunuyla karşınızdayız. Kimi özellikleriyle bizi eğlendirecek, kimi özellikleriyle oldukça zorlayacak bir oyun.

Dediğim gibi bu oyunda minik arabaları kullanıyoruz. Bu yönüyle Micro Machines’e benzese de yarış pisti daha küçük, yani ekranda yarış pistinin tamamını görebiliyoruz. Ayrıca arabalar oyuncak değil, sadece kamera açısı nedeniyle oldukça küçük görünüyorlar.

Oyunda seçim yapabileceğimiz pek fazla menü yok. Sadece oyuncu sayısını seçiyoruz ve oyuna başlıyoruz. Bu arada oyunun 4 oyuncuya kadar desteği var. 2 kişi klavyede, 2 kişi joysticklerle oynayabiliyor. Her oyuncu kendi gaz tuşuna basarak oyuna katılabiliyor. Tek kişi oynayacaksanız kullanacağınız tuşlar; Sol Shift gaz, Z ve X tuşları ise sağa ve sola dönmenizi sağlıyor.

Oyunu kolaydan zora doğru giden pistlerde oynuyoruz. Sonraki piste geçmemiz için yapmamız gereken tek şey birinci olmak. Çoklu oyunlarda ise oyuncuların ilk üst sıralarda olması gerekiyor. İlk sıralarda olmayan için yarış sona eriyor.

Oyun esnasında yolda çeşitli nesneler beliriyor. Bunlardan yeteri sayıda topladığınız takdirde bölüm aralarında arabanıza ek bazı özellikler ekleyebiliyorsunuz. Tabi su birikintisi gibi engellerden de uzak durmanızda fayda var.

Grafik olarak daha çok küçük oyunculara hitab eden ana renkler kullanılmış. Müzikler de aynı şekilde küçük arkadaşlara uygun. Ses ise az da olsa bir dos oyunu için yeterli. DOSBox ile oynadığınız taktirde hepsini duyabilirsiniz.

Sonuç olarak boş zamanlarınızı geçirmek için ideal bir oyun. Özellikle birinci olma kuralı çoğu zaman insanı deli etse de, kalabalık arkadaş ortamlarında oynanabilecek güzel bir oyun. Herkese iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.