Night Hunter

Genelde oyunlarda hep iyilerin tarafındayızdır. Kötülere karşı savaşır ve onları altetmek için elimizden geleni yaparız. Peki ya diğer taraftakiler? Hiç onların arasında olmayı düşündünüz mü?

Artık kötülerden olmanın nasıl bir duygu olduğunu anlama şansımız var. Çünkü Night Hunter’da bir vampiri yönetiyoruz. İnsanların kanını emerek yaşamımızı sürdürüyoruz ve bu oyuna devam edebilmemiz için sürekli yapmamız gereken bir şey. Aslında oyunda amacımızın tam olarak ne olduğunu pek de anlayabilmiş değilim. Ne olabilir ki zaten. Büyük ihtimalle kötü güçlerin dünyayı ele geçirmesi için falan çalışıyoruzdur. Herneyse, oyun action-adventure tarzında. Yani bulduğumuz nesneleri kullanarak oyunda ilerlemeye çalışıyoruz. Bulduğumuz anahtarlarla doğre kapıları açıyor ve bölümleri geçmeye çalışıyoruz.

Oyunda insanların kanını emmemiz için yapmamız gereken yanımızdan geçerlerken Q tuşuna basılı tutmak. Bir süre sonra sadece kemikleri kalıyor ve bizim yaşamımız da biraz daha uzuyor. Zaman zaman insanlarda bize saldırıyorlar. Özellikle okçulara dikkat edin beklemediğiniz bir anda ölmenize sebep olabilirler. Kapılardan girmek için yine Q tuşuna basılı tutarken üst yön tuşuna basmanız yeterli. Vampirlerin en büyük özelliği olan yarasaya dönüşme de unutulmamış. Zor durumlarda Q+Alt yön tuşu+Sağ yön tuşuna basarak yarasaya dönüşebiliyoruz. Ayrıca aynı kombinasyonu sol yön tuşuyla yaparsak bu sefer kurt adam benzeri dev bir yaratığa dönüşüyoruz. Ancak uzun süre bu durumda kalamıyoruz. Ekranın altındaki mavi bar boşaldığında tekrar eski halimize dönmek zorunda kalıyoruz. Kırmızı bar ise bizim gücümüzü gösteriyor. O bittiğinde ölüyoruz. Ancak insan kanı içerek ikisini birden yükseltebiliyorsunuz.

Oyunda grafiklerde biraz eski havası var. Zaten oyun da pek yeni sayılmaz. Ama grafikler kötü değil. İntroda duyduğumuz güzel ve oyun ortamına uygun müzik etkileyici olsa da malesef başka yerde müzik duyamıyoruz. Sesler ise PC Speaker tarzında ama yeterli düzeyde. Sesler PC Speaker olmasına rağmen çevreden gelen sesler bile yapılmış.

İnceleyeceğim oyunları seçerken genellikle oyunları yapan firmalara dikkat ederim. Zaten bugün ismi olan firmalar kendilerini taa o günlerden belli ediyorlar. Night Hunter’ın yapımcısı da UbiSoft. Zaten oyunun sahip olduğu orjinal konu da arkasında iyi bir firmanın olduğunu belli ediyor.

Pek fazla karşılaşamayacağımız bir konuya sahip olması bile oyunu denemeniz için yeterli. Oyundaki adventure ın da ağır basması oyunu ilgi çekici hale getiriyor. Dünyaya bir de vampirlerin gözünden bakma fırsatını kaçırmayın. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.