Pang

Küçüklüğünü atari salonlarında geçirenlerin çok iyi bildiği bir oyun var karşınızda. Başlık resmi size pek bir şey anlatmasa da diğer resimlerden ne olduğunu açıkça görebilirsiniz.

Oyun üzerinizde uçan balonları attığınız ip ve ok karışımından oluşan nesneyle vurarak bölümleri geçme temeline dayanıyor. Ama oyunun zor yanı balonları vurdukça ortaya daha ufak ve fazla sayıda balonun ortaya çıkması. Balonlar size değdiği anda hakkınız gidiyor. Bölümleri geçtikçe üzerinizdeki balon sayısı da artıyor. Bunun yanında çeşitli bloklar da ortaya çıkıyor. Bunlar bazen size yardımcı olurken bazen de işinizi zorlaştırabiliyorlar. Daha da ilerlerseniz karşınıza çok daha zorlu ve merdivenli platformlar da çıkıyor.

Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da asıl zevki iki kişi oynadığınızda alıyorsunuz. Özellikle diğer oyuncuyla aynı amaç için savaşmak takım ruhunu geliştirebilir. Yalnız iki kişi oynamak için öncelikle ballcfg.exe dosyasını çalıştırarak çeşitli ayarlar yapmanız gerekebilir. Oyuncu sayısını oyun içinde değil de bu dosyayı çalıştırarak seçebiliyorsunuz ancak. Oyuncu sayısını seçtikten sonra tuşları da ayarlamanızda fayda var çünkü sürekli değişiyorlar.

Atari salonlarında bolca jeton harcadığınız bu oyunu artık istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Ama onlarca jeton kaybederek oynamanın da zevkinin başka olduğu açık. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.