Öf-Ke

Bugün yeni ve eğlenceli bir Tayfun Tuna oyunuyla karşınızdayım. Oyunumuz Kafein-Overdose adlı oyun yarışması için baş kaldırı temasıyla yapılmış ve birinci olmuş.

Oyunun konusundan bahsetmek gerekirse; halk hükümete karşı isyan ediyor ve biz de halktan kaçan bir güvenlik görevlisini kontrol ediyoruz. Anlayacağınız oldukça hızlı bir oyun. Oyun iki kısımdan oluşuyor. İlk kısımda halktan kaçarken diğer kısımda ise isyancıları saklandığımız sığınaktan uzak tutmaya çalışıyoruz.

Gelelim kontrollere. Bu sefer hareket etmek için şunları ateş etmek için şunları kullanıyoruz demeyeceğim. Çünkü bunlar için kullanacağımız tuşlar yok. Oyunda sadece bizden istenen tuşlara zamanında basmamız gerekiyor. Oyunun en ilginç yanı da bu zaten. Halktan kaçarken bizden sadece tek tuşa basmamız isteniyor. Tuşa bastığımızda ise önümüze çıkan engele göre kahramanımız gerekeni yapıyor. Diğer kısımda yani sığınağı savunurken ise bizden 3 harfli kelimeler yazmamız isteniyor. Anlayacağınız burası ilk bölüme göre biraz daha zor. Eğer kelimeyi yazmayı başaramazsak canlı bomba isyancılar sığınağımızın yanında patlıyor ve ona zarar veriyorlar. Burada önemli olan bizden isteneni en kısa sürede yapmamız.

Bir diğer ilgi çekici özellik ise bizi kovalayan halktan duyacağımız hakaretler. Sanırım oyunu eğlenceli hale getiren önemli bir ayrıntı. Ayrıca fonda çalan müziklerin de oyuna uygun olarak seçildiğini belirtmem gerekiyor.

Sonuç olarak bitirmekte zorlanmayacağınızı düşündüğüm eğlenceli bir oyun. Gözüme çarpan en büyük eksisi boyutunun biraz fazla olması. Bunun dışında başarılı bir Türk yapımı. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.