Battle Tanks II

Battle Tanks II bizlere eğlenceli bir tank aksiyon-strateji oyunu sunuyor. FPS görüş açısından yönettiğimiz tankımızla diğer tankları alt ederek oyunu kazanmaya çalışıyoruz. 3 farklı tank tipinden birisini seçiyor ve yardımcılarımızla beraber rakipleri tepeliyoruz.

Oyun bizlere strateji yönünü kumandan unvanıyla sunuyor. Kendi tankımızı yönetip rakipleri vurmanın yanında 1-8 tuşlarıyla ünitelerimize ‘ateş et’, ‘yükseltini koru’, ‘ateş sahasına dikkat et’ gibi komutlar veriyoruz. Eğer ölürsek ünitelerimizden birisini seçip onu yönetmeye devam ediyoruz. Amaç ise haritadaki tüm bayrakları ele geçirmek. Bu sebeple yayılmacı bir politika izleyip harita yardımıyla rakip sahalara saldırmak gerekiyor.

Tuşlardan bahsetmiyorum çünkü her oyunun girişinde veriyor. Oyunun ayarları grafiklerde oldukça esnek. Ayrıca oynanışa dair pek çok ayar mevcut. Bu ayarlar sayesinde mesela bayrak kapmadan salt savaş yapabiliriz, takviye güç ve zorluk ayarı yapabiliriz. Tek eleştirim harita sayısının azlığına olacak çünkü yalnız 5 harita mevcut.

Oyunda online veya çoklu oyuncu desteği yok. Aslında online desteği olsaydı çok zevkli savaşlara sahne olacaktı. Bu haliyle de eğlencelik bir oyun ve oynanmayı hak ediyor. Keyifli oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.