Galleons of Glory

Çok kafa yormayacak, biraz stateji birazda tarih öğelerini bir arada barındıran bir oyun Galleons of Glory. Oyunda yeni dünyayı keşfe çıkmış bir geminin kaptanıyız. Oyunda yapmanız gereken şey doğru zamanda doğru kararlar vermek ve subaylarınızın dediklerine dikkat etmektir.

Oyunda zaman geçtikçe tayfalar huysuzlanmaya, isyan mırıltıları yükselmeye başlayacaktır. Zamanında düzeltmelerle isyanı engelleyebileceğiniz gibi yanlış hamlelerlede Amerika’nın bir köşesinde sürgün hayatı yaşayabilirsiniz. Bulduğunuz kıyılara yanaşarak çevrede ki kabilelerle iletişim kurmak ve hazine aramak oyunun başlıca amacı. Nede olsa bir İspanyol gemisisiniz vede kralınız altınları çok seviyor. Geminin çeşitli yerlerinden o bölgede ki subaylara ulaşıp onlarla konuşabilirsiniz. Konuşurken 3 opsiyon ortaya çıkacaktır: “Status” Durum hakkında bilgi verir, “Orders” Emir vermenizi sağlar ve “Gossip” dedikoduları öğrenmenizi sağlar.

Navigator yani yol bulucunuza sizi uygun bir limana yanaştırma emri verip limana yanaşın. Kıyıya varınca mesaj alacaksınız. Kaptana çapayı at emri verip kıyıda gerek yerlilerle iletişim olsun gerekte hasar onarımları ve yemek toparlama işlemleri ile ilgilenin. İlerisi sizin kararınıza kalıyor…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.