Commando

Çok zor. Bu kelime oyunu kısaca özetlemeye yeter. Commando güzel ve sürükleyici bir oyun olmasına rağmen alışması biraz zaman alıyor. Çünkü oyunun her saniyesi aksiyon dolu. Oyunda bir askeri yönetiyoruz. İlerleme tarzında bir oyun. Savaştığımız alanı kuşbakışı olarak görüyoruz. Karşımıza çıkan düşmanlarımızı öldürmeye çalışıyoruz. Ama bu o kadar kolay değil. Çünkü bir anda karşımızda 20 tane asker görmemiz çok yüksek bir olasılık. Sağdan soldan atılan top mermileri. Düşman askerlerinin bize fırlattıkları mermiler, ortalık tam bir savaş alanı gibi.

Bu bağlamda oyun gerçekten zor. Ama biraz gayretle yavaşta olsa oyunda ilerlemeye başlıyorsunuz. Oyunda karşımıza çeşitli köprüler, tüneller, çukurlar vb. şeyler çıkıyor. Bunlardan da faydalanıp kendimiz düşmanlardan koruyoruz. Ayrıca zaman zaman iki düşman askerinin koluna girmiş rehinelere rastlıyoruz. Amacımız yine düşman askerlerini öldürüp rehineyi kurtarmak.

İlginizi çekmek istediğim bir nokta da oyunun müzikleri. Oyun mükemmel bir şarkıya sahip. Oyuna başlamadan önce 1-2 dakika dinlemeniz sizi acayip şekilde gaza getirecektir. Ben şahsen oyunun müziğini internetten buldum ve indirdim. Artık bu şahane müziği dinlemek için tekrar tekrar oyunu açmama gerek kalmıyor.

Oyunun kontrolleri çoğu Commodore 64 oyunun da olduğu gibi yön tuşları ve bir tane de ateş etme tuşu. Hepinize iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.