Liero

Süper bir action oyunuyla tekrar karşınızadayız. Oyunumuzda Worms oyununda olduğu gibi yine kurtları kontrol ediyoruz. Ama bu sefer daha özgürler.

Sanırım yukarıdaki girişten az da olsa bir şeyler çıkardınız. Liero, Worms’tan farklı olarak “Turn-based” yerine gerçek bir “Action” olarak tasarlanmış. Ayrıca bu oyunda bir takım yerine sadece bir tane kurt yönetiyoruz. Oyunu daha çok tanınan Worms ile karşılaştırarak bir fikir edinmenizi sağlamaya çalıştım. Şimdi sıra geldi sadece Liero’yu ele almaya.

Oyunumuz 2 kurdun birbiriyle olan savaşını konu alıyor. Sakın “Kurtların da savaşı mı olurmuş, birbirlerini mi kemiriyorlar…ehuehueuhueuh” şeklinde benim kurduğum gibi gereksiz cümleler kurmayın. Kahramanlarımızın ellerindeki silahlar gerçekten birbirinden ilginç ve etkili silahlar. Bu silahları size tek tek anlatırsam bu yazı oldukça uzar. Bu yüzden bunları sizin keşfetmenizde fayda var.

Oyunda bilgisayara karşı oynayabildiğimiz gibi aynı klavye üzerinden arkadaşlarımıza karşı da oynayabiliyoruz ki, iyi bir grup aktivitesi ve sınırsız eğlenceyi tatmak için bunu şiddetle tavsiye ediyorum. Oyunda çeşitli modlar mevcut. bazılarında amaca ulaşmak için savaşmak araçken, bazılarında ise temel amaç savaşarak rakibinize karşı üstünlük sağlamak. Mod ve klavye ayarlarını oyuna başlamadan “OPTIONS” seçeneğinden yapabiliyorsunuz.

Ayarlarımızdan sonra oyuna girme istemimizi “START” tuşuna basarak bilgisayarımıza bildiriyoruz ve karşımıza bir silah seçim ekranı çıkıyor. Buradan kendimize en uygun 5 silahı seçtikten sonra oyuna başlayabiliyoruz. Oyun esnasında da yukarıdan düşen sarı renkli nesneleri alarak yeni silahlar edinebiliyoruz. Ancak gelen silahı seçme şansımız yok. Elimizde hangi silah varsa nesneyi alınca elimizdeki silahla aldığımız yer değiştiriyor.

Oyun toprağın altında geçiyor. Toprağı kazıp ilerlemek için gitmek istediğimiz yöne basılı tutup tersi yönüne arka arkaya basmamız gerekiyor. Ayrıca zamanla kullandığımız silahlarla açık meydanlar ortaya çıkıyor. Buralarda silah değiştirme ve zıplama tuşlarına aynı anda basarak ip atabiliyoruz. Bu da oyuna ayrı bir zevk katıyor.

Oyunumuz kısaca böyle. Worms dan önce tanıdığım ve uzun süreler oynadığım bir oyun. Sizi de kendine bağlayacağına eminim. İyi Oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.