Pit Stop 2

Commodore 64 tarihinin en iyi f1 yarış oyunlarından birisi Pit Stop. En iyilerinden olmakla kalmıyor, yarış oyunlarını bir boyut ileri taşıyarak bizlere çeşitli farklılıklar sunuyor. Oyunda çeşitli pistler mevcut. İster tek bir yarış, istersek bütün pistleri kapsayan bir sezon yapabiliyoruz. Yarışlardaki tur sayımızı kendimiz belirliyoruz. Eğer çok uzun gelmişse kısaltabiliyoruz.

Yarış gerçekten zevkli. Yarışı en iyi zamanla bitirmemiz gerekiyor. Aynı zamanda lastiklerimizi kenarda bulunan kırmızı-beyaz çizgilere fazla dokundurmamamız gerek. Lastiğimizi her kenara dokundurduğumuzda o tekerlek hasar görüyor ve en sonunda patlıyor. Lastiğimizin ne kadar hasarlandığını da renginin değişmesinden anlıyoruz.

Pit Stop 2’yi iki kişi aynı anda oynayabiliyor. İki kişi oynarken ekran ortadan split olarak ikiye bölünüyor. Aynı pistte fakat farklı ekranlarda oynuyorsunuz. Rakiplerinize gelince: Aslında sizi çok fazla zorlayacak rakipleriniz yok. Hatta sizi geçme şansları da yok. Tek yapabildikleri anlamsız şekilde önünüze geçerek sizi kendilerine veya kenara çarptırmak. Olmadı yavaşlatmak.

İki kişilik oyunu seçtiğinizde bilgisayarla da oynayabiliyorsunuz. Ekran yine ikiye bölünüyor. İşte oradaki rakibiniz biraz dişli bir rakip. Sizi bayağı yoracaktır. Başta yazdığım oyunun farklı boyutu ise yarış sırasında pite girmeniz. Pite girdiğinizde o anki hasara ve zamana göre aracınızın lastiklerini değiştirip, yakıt koyuyorsunuz. Hem de bunu kontrol ettiğiniz pit ekibinden bir elemanla kendiniz yapıyorsunuz.. İşte Pit Stop’ı Pit Stop yapan en önemli özellik bu. Zaten oyunun adı da onun için Pit Stop. İyi oynamalar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.