Bumpy

Zıpır top Bumpy zekamızı kullanarak bölümleri geçebileceğimiz arcade bir oyun sunuyor bizlere. Zıpır topumuzu yön tuşlarıyla yönlendirip space tuşuyla zıplatıyoruz. Zamanlama ve doğru hamleleri yapabilmek çok önemli. Bazı bölümleri geçebilmek için hareket etmeden önce bölümü okuyup çözmek gerekiyor.

Oyuna başlamadan önce zorluk ayarı yapılabiliyor. İlk defa oynayanlar için easy seçeneği değiştirilmemeli. Birçok bölümün yer aldığı haritada her delik oynayacağınız bir bölümü gösteriyor. Bölümü geçince üzerine çarpı çekiliyor ve bir daha oynanmıyor. Bir haritadaki bütün bölümler geçilince o harita tamamlandığından (Bu haritalara ana bölümde diyebiliriz) bir sonrakisine geçiyoruz. Bu arada bize ileride oyunu oynarken bu haritadan başlayabilmemiz için gerekli olan şifre veriliyor. İlk harita çok kolay fakat bir sonraki haritadan itibaren bölümler gittikçe zorlaşıyor. Özellikle sınırlı sayıdaki hakkımızı doğru kullanmamız gerekiyor yoksa haritada tıkanıp kalıyoruz.

Oyunu başarıyla oynamak için; bölüme başlamadan stratejinizi belirlemenizi, bölümdeki öğelere dikkat etmenizi, oyun içi reflekslerinizi geliştirmenizi ve şifreleri kaçırmamanızı tavsiye ederim. İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.