Commander Keen 3

Küçük kahramanımız Billy Blaze’le macera üçüncü oyunda da devam ediyor. Bu sefer kahramanımız uzaylıların gezegenine gidiyor ve bizim de yardımımızla onları yenmeye çalışıyor.

Genel olarak konusu dışında oyunun ilk iki oyundan hiçbir farkı yok. Bu sefer Billy Vorticon gezegenine giderek bir adaya iniyor. Amacı uzaylıların ordusunu yenmek. Daha sonra da bütün korkularının bulunduğu şatoya ulaşarak onlarla yüzleşmek. Her ne kadar zor görünseler de kahramanımızı pek de zorlamayacağına emin olabilirsiniz.

Dediğim gibi oyun önceki oyunlarla ufak farklar dışında tamamen aynı. Bu farklar da genel olarak düşmanlarımız üzerinde yoğunlaşıyor. İşlev olarak aynı ama görüntü olarak farklı düşmanlarla karşılaşıyoruz. Örneğin ilk oyunlarda bulunan ve sadece bizi iten yaratıklardan burada da mevcut. Değişik olarak bize dokununca bizi bir süreliğine bayıltan yaratıklar da eklenmiş. Ayrıca bazı yaratıkları öldürmemiz için onlara birkaç kere ateş etmemiz gerekebiliyor. Bunları görünce şaşırmayın sakın.

Tuşlar ilk oyunlarla aynı. Hatırlatmak gerekirse yön tuşlarıyla kahramanımızı hareket ettiriyor, CTRL ile zıplıyor, ALT ile pogomuzu çıkarıyoruz. ALT + CTRL ile de ateş edebiliyoruz. Oyunu durdurmak için de Space e basmamız yeterli. Oynayacağımız bölümleri yine dolaştığımız haritadan seçiyoruz. Bu sefer Vorticon gezegenindeyiz unutmayın. Burada yürümek yerine bazı kapılardan geçerek başka yerlere ışınlanıyoruz ve yeni bölümlere böyle ulaşıyoruz. Amacımız her zamanki gibi tüm bölümleri geçmek.

İlk iki oyundan sonra hikayeye devam etmek isteyenler için güzel bir seçenek. Bu türün hastasıysanız oynamak isteyeceğinize eminim. Hepinize iyi oyunlar…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.