Aztec Challange

Eski çağlarda spor müsabakalarıda çok vahşi oluyormuş. Gerçi Aztec Challange’da bunun spor müsabakası olup olmadığını da bilmiyoruz ama en azından oyunun isminden böyle bir sonuç çıkarıyoruz. Oyunda Meksika’da yaşamış Aztec uygarlığına mensup bir kişiyi yönetiyoruz. Amacımız her bölümde karşımıza çıkan zorlukları geçerek sona ulaşmak.

İlk bölümde sağlı sollu dizilmiş mızrakçıların önünden koşarak uzakta görülen tapınağa ulaşmaya çalışıyoruz. Bu arada mızrakçılardan da üzerimize mızraklar yağıyor. Kimi mızraktan kaçmak için eğiliyoruz, kimsinden kaçmak için zıplıyoruz. Burada çok hızlı hareket etmemiz lazım. Çünkü üzerimize gelen mızrağın ekranda görünmesiyle bize isabet etmesi arasında neredeyse 1 saniyeden az bir zaman var. Eğer mızrak bize isabet ederse 1 hakkımız gidiyor.

İlk bölümü geçtiğimizi varsayalım. İkinci bölümde biraz önce yanına varmaya çalıştığımız tapınağın duvarlarına tırmanıyoruz. Ama biz duvarlara tırmanırken yukarıdan bize atılan taşlara dikkat.

Üçüncü bölümde de bu sefer tapınağın içinde odadan odaya koşturuyoruz. Bu seferde engel olarak karşımıza yerden çıkan dikenler ve derin çukurlar çıkıyor. Yine hızlı hareket etmemiz lazım. Çünkü bu sefer de karakterimiz çok hızlı koştuğundan dolayı yerden çıkan dikenler ve çukurlar bir anda karşımıza çıkıyor.

İlk üç bölümü anlatmak sanırım oyunun ne kadar heyecanlı olduğu konusunda size bir fikir verecektir. İlerleyen bölümlerde de piranalar mı dersiniz, örümcekler mi? Konusu bakımından çok farklı bir oyun Aztec Challange. İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.