Continental Circus

Yine eski Commodore 64 oyunlarımdan bir tanesi. Belki de Revs J.J. 85’ten sonra başında en çok zaman harcadığım oyundur Continental Circus. Şimdi diyeceksiniz ki Revs J.J. 85 bu oyundan daha mı güzeldi ki onun başında daha çok vakit harcadın? Bende size hayır diyeceğim. Revs J.J. 85 bir Formula 1 simulasyonuydu ve o zamanlarda oyun hakkında, oyunla beraber gelen ne bir yardım dosyası bulabiliyorduk, ne de internetten araştırma yapabiliyorduk. Bu yüzden oyunun tuşlarını bulabilmek için bayağı bir vakit harcamıştım. Sonunda buldun mu derseniz? Bende size bulamadığımı söyleyeceğim. Hala da bulamadım.

Neyse Continental Circus bir Formula 1 oyunu. Ama simulasyon değil. Aracımız arka üst taraftan görülüyor. Amacımız karşımıza çıkan pistleri bize verilen zaman içinde bitirerek bir sonraki yola geçmek. Brezilya’dan başlıyoruz. İlk bölümler kolay olmasına rağmen ilerleyen bölümlerde bizi bayağa zor yarışlar bekliyor. Her ne kadar bizimle birlikte yarışan başka arabalar olsa da bu arabalar sadece bizi yavaşlatmak için konulmuş. Eğer bu arabalardan birine çarparsak aracımızdan dumanlar çıkmaya başlıyor. Bu esnada pite giremezsek aracımızın motoru patlıyor. Bizim için yarış bitmiyor ama her kaza yaptığımızda zaman kaybediyoruz. Bu zaman kayıplarının da yarışı bitirebilmemiz için çok önemli olduğunu söylememe gerek yok herhalde.

Continental Circus tamamen arcade tarzda hazırlanmış bir yarış oyunu. Yarış oyunlarından gerçekçilik bekleyenlerin pek yanına yaklaşmamalarını tavsiye ediyorum. Ama yok ben eğlenmek istiyorum diyorsanız da çok seveceğinize eminim. Yine de siz her halukarda oyunun başında size sorulan “Unlimited Time” ve “ Fast Crash “seçeneklerine “N” tuşuna basıp yanıt verin. Böylesi daha keyifli olacaktır. İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.