Zıppır – Kafes Futbolu

Yine eğlenceli bir Türk yapımı oyunlar karşınızdayız. Çağrı Aksay’ın yaptığı oldukça basit ama bir o kadar da zevkli bir oyun Zıppır. Türk yapımcılardan bu kadar güzel grafikli oyunlar görmek güzel.

Oyunda anlatacak pek birşey yok aslında. Oyunu çalıştırınca karşımıza maç süresini ve kaçta biteceğini seçebileceğimiz bir menü geliyor. Söylemekte fayda var ki oyun sadece 2 kişiyle oynanabiliyor. Yani bilgisayara karşı oynama seçeneği yapılmamış. Ama oyun alpha versiyon yani geliştirilmeye devam ediyor. Çağrı Aksay’dan oyunun yeni ve gelişmiş sürümlerini bekleyebiliriz yani.

Seçimleri yaptıktan sonra oyuna başlıyoruz. Karşımıza grafikleri oldukça güzel yapılmış kafes şeklinde bir saha çıkıyor. Takımlar tek kişiden oluşuyor. Kişi değil ama tek toptan oluşuyo diyebiliriz. Çünkü oyuncularımız da top şeklinde. Sanırım futbolcular top şeklinde değilde başka türlü tasarlansaymış daha iyi olabilirmiş. Oyun bir zamanlar Nike’ın düzenlediği kafeste yapılan turnuvalara çok benziyor. Gol atmak için duvarlar da dahil her tarafı kullanabiliyoruz.

Oyunda kullanılan tuşlardan bahsedersek, birinci oyuncu hareket için yön tuşlarını zıplamak için de SHIFT tuşunu kullanıyor. İkinci oyuncu ise W,A,S,D tuşlarını hareket etmek için Q tuşunu da zıplamak için kullanıyor.

Sonuç olarak Türk yapımları arasına farklı bir tür olarak koyabiliriz. İndirin, oynayın, görün. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.