Montezuma’s Revenge

Eğer Indiana Jones adlı sinema filmini sevdiyseniz bu oyun da tam size göre. Çünkü oyun grafikler ve amaç olarak aynı Indiana Jones filmleri gibi yapılmış. Ama bu sefer yönettiğimiz karakterin adı Montezuma.

Montezuma’s Revenge 1984 yapımı bir platform oyunu. Karanlık, iskelet ve kurukafalarla dolu çeşitli odalar arasında dolaşıyoruz. Oyunu çalıştırdığımızda karşımıza 3 adet zorluk derecesi seçeneği çıkıyor. Basit sanıp hemen öyle 3 numaralı seçeneği seçmeyin. Çünkü 1 numaralı seçenek bile çok zor hazırlanmış. Özellikle karşımıza çıkan engeller bizi bayağı yoracak. Oyunun adı Montezuma’nın Öcü olmasına rağmen ben neden ve kimden öc alacağını bir türlü anlayamadım. Oyun bu yönüyle biraz eksik kalmış. Çünkü karakterimizin karşısına oyun boyunca herhangi bir insan evladı çıkmıyor. Hep çeşitli böceklere, iskeletlere, yılanlara ve etrafta yanan ateşlere karşı mücadele veriyoruz.

Eğer CCS64 emülatörünü yüklediyseniz bu oyunu yön tuşlarını kullanarak oynayabilirsiniz. CTRL tuşu ise karakterimizi zıplatıyor. Ses olarak değerlendirirsek vasat bir oyun olduğunu söylemeliyim. Aralarda dıt ve bip sesleri gelmesi bayağı bir sinir bozuyor. Hepinize iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.