WWF Wrestlemania

WWF Wrestlemania aslında pek çok platform için yapılmış bir oyun. Ama SNES oyunu olarak oynadığımda belki de diğer platformlarda oynadıklarımdan çok farklı ve eğlenceli bir WWF çıktı karşıma. Grafik ve dövüşçülerin yapabildikleri hareketler bakımından oynadığım en iyi Amerikan güreşi oyunlarından. Oyunda aralarında Scott Hall (Razor Ramon), Bret”HitMan”Hard, Lex Luger başta olmak üzere pek çok gerçek güreşçiyi bulmak mümkün.

Her güreşçinin gerçek hayatta yaptıkları hareketleri oyuna aktarılmış. Hatta bazı güreşçilere torpil geçilerek ekstradan birer hareket daha eklenmiş. Bu hareketler genelde yapılması zor ama yaptığınız zamanda rakibin gücünü çok fazla götüren hareketler. Oyuna girdiğimizde ilk olarak karşımıza seçebilmemiz için 6 adet güreşçi çıkıyor. Bir tanesini seçiyoruz ve ilerleyen ekranda “Dünya Güreş Federasyonu Şampiyonasına” mı, yoksa “Kıtalar Arası Güreş Şampiyonasına” mı katılacağımızı seçiyoruz. İkisinin de birbirinden zorlu olduğunu söylemeliyim. Zaten oyun genel anlamda zor hazırlanmış. Öyle hemen ilk oynayışlarınızda kazanmayı beklemeyin. İlk başta bir süre yenilip oyuna ve tuşlara hakim olmanız gerekiyor.

Sesler de en az oyun kadar gerçekçi yapılmış. Her dövüşçünün gerçek hayatta ringde kullandığı sözler aynen oyuna aktarılmış. Aslında oyun bana oynanış ve grafiksel açıdan biraz Mortal Kombat’ı hatırlattı. Hızlı hareket eden karakterler, karakterlerin üzerindeki ışık ve yansımalar, karakterlerin yere düşüş şekilleri aynı Mortal Kombat. Eğer sizde bu türü seviyorsanız ve dövüşte farklı bir boyut arayanlardansanız, bu oyun kesinlikle hoşunuza gidecek. Oyunu oynayabilmeniz için Gerekli Programlar kısmından SNES emülatörünü indirmeniz gerekiyor. Hepinize iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.