Final Fight 3

Final Fight furyası yıllar boyunca sürdü. Aynı Street Fighter gibi. Abartılı sesler, abartılı hareketler. Final Fight zaten başlı başına abartılı bir oyun. Ama bu abartı hiçbir zaman oynayanı sıkmadı hep gerektiği kadar oldu. Capcom firmasına ait Final Fight serisinin 3. oyunu SNES olarak çıktığında tarihler 1995’i gösteriyordu.

Final Fight 3’de 3 adet erkek kahramanımızın yanına birde bayan dövüşçü eklenmiş. Cody gitmiş yerine Dean gelmiş. Son kadro ise Hagar, Guy, Dean ve Lucia’dan oluşuyor. Eğer Final Fight’ın önceki bölümlerini oynayanınız varsa oyunun kendine özgü bir ortamı olduğunu hemen hatırlayacaklardır. Nedir bu ortam? Yıkılmış evler, parçalamış araçlar ve sokakta dolaşan bir sürü serseri tipli adam. İşte bu ortam Final Fight 3’de de karşımıza çıkıyor. Ama oyunun önceki oyunlara göre çok fazla geliştirilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Bu gelişmeler karakterlerimizin yaptıkları hareketler, düşmanlarımızın yaptıkları hareketler, ortamda kırılıp parçalanan objeler, sesler ve tabii ki müzikler.

Final Fight 3 çok eğlenceli bir oyun olmuş. Zor mu diye sorarsanız? Hayır, aksine çok kolay. Ama bu kolaylık sadece rakiplerinizi dövmek anlamında bir kolaylık. Yoksa oyun bayağı uğraştırıyor oyuncuyu. En hoşuma giden özellik ise karakterimizin yapabildiği pek çok dövüş hareketi olması. Bu bakımdan da oyun hiç sıkıcı olmuyor. Mesela Guy’a eklenen çok güzel bir özellik var. Guy aynı Street Fighter’daki gibi Haduken yapabiliyor. Ya da rakibini tutup diğerlerinin üzerine doğru fırlatıp bir taşla üç kuş vurabiliyor. Ortam yukarıda da bahsettiğim gibi çok güzel hazırlanmış. Yeni eklenen bir özellik ise rakibimizi vitrine ya da binalara doğru fırlatıp camı çerçeveyi indirebiliyoruz.

Bilgisayar oyunları tarihinin klasikleşmiş oyunu Final Fight’ın bu 3. bölümü bu oyunun ve dövüş oyunlarını sevenlerin keyifle oynayacakları bir oyun gerçekten. Oyunu oynayabilmeniz için Gerekli Programlar kısmından SNES emulatörünü indirmeniz gerekiyor. Hepinize keyifli oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.