Stick Soldiers 2

Çubuk adamın maceralarını seven ve Counter oynamaya bayılan arkadaşları ilgilendiren bir oyun var elimizde. İsmi Stick Soldiers 2. Biz ona çubuk askerler diyebiliriz.

Oyunda belli başlı haritalar üzerinde silah, sağlık gibi bonusları toplayarak rakiplerimizi öldürmeye çalışıyoruz. İki ayrı versiyon var. FFA mode seçildiği zaman oyuncu yalnız kendi başının çaresine bakıp kıpırdayan her şeyi, gördüğü herkesi vurmakla mükellef. Versiyon seçildiği zaman Sol taraftaki max client toplam bölümdeki savaşacak kişi sayısı, sağdaki frag limit ise kazanmak için gerekli öldürme sayısı. Team mode ise aynı oyunun takımlı versiyonu. Bu sefer soldaki client sayısı çifter artacak, ve devasa 32 sayısına kadar yolu var. Sağ taraf gene aynı. Takımın kazanması için gereken öldürme sayısı.

Oyunda kullanılan tuşlardan bahsedecek olursak; alt tuşunun zıplamaya, ctrl tuşunun eğilmeye, n ve m tuşlarının silah değiştirmeye ayrıca space tuşunun ateş etmeye yaradığını söylemek gerekir. Oyundaki harita ve silah sayısının sınırlı olması kimseyi korkutmasın. Eğer oyunu beğenir ve daha fazla oynamak isterseniz www.gamedev.net adresinden oyun için silahlar, haritalar hatta yeni modlar bile indirilebiliyor. Sitede yüzlerce dosyanın bulunması hayran kitlesinin ne kadar geniş olduğunu göstermek için yeterlidir sanırım. İnternetim yok veya kendim nasıl yaparım diyenler için cevap basit. Oyun ana menüsündeki map editor zorlanmadan yeni haritalar çıkartmak için birebir. Silah sayısını çoğaltmaya yaramıyor olsa da eklenen haritalar oyuna yeni bir soluk getiriyor.

Aksiyon dolu bir oyunu bu kadar basit yapıda oynamak cazip geliyorsa ve silahların gücüne şahit olmak, enerji ve neşenizi artırmak adına denenmesi gereken bir yapım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.