Soldat

Oyunumuz Soldat aslında yeni bir oyun değil. “Peki neden şimdi inceleniyor” diye sorabilirsiniz. Ben de kendimi tam da bu soruyu yanıtlamaya göre hazırlamış biri olarak hemen cevap veriyorum. Yeni açtığımız Soldat Server ıyla artık internet üzerinden oyunu arkadaşlarınızla Oyuncu.Net üzerinden oynayabilirsiniz. Yakın bir zaman içinde üyelerimiz arasında yapılacak turnuvalara da katılabileceksiniz de.

Oyunumuza gelirsek, oyun internet üzerinden gerçek oyunculara karşı ya da bilgisayarın yönettiği oyunculara karşı çeşitli modlarda savaştığımız 2 boyutlu, eğlenceli bir action oyunu. Oyun için Liero ve Counter Strike oyunlarının birleşiminden oluşuyor da diyebiliriz. Oyundan en üst seviyede zevk almak için tabii ki gerçek oyunculara karşı oynamanız şiddetle önerilir.

Oyunda 15 civarı, hepsi de birbirinden etkili silah bulunmakta. Artık hangisini seçerek ustalaşacağınız size kalmış. Oyunda yer alan modlara gelirsek, en çok oynanan ve tercih edilen Deathmatch modundan başlayabiliriz. Bu modda herkes tek başına ve öldürdüğü kişi kadar puan alıyor. Kalabalık oyunculu oyunlarda biraz karambol olsa da oldukça eğlenceli. Bir diğer tercih edilen mod ise Capture the Flag. Bu modda takımlara dağılmış oyuncular rakip takımın bayrağını alarak kendi bölgelerine getirmeye çalışıyorlar. Tabi aynı zamanda kendi bayraklarını da koruyarak. Bir diğer mod ise Rambomatch. Bu modda haritada bir adet Rambo’nun ünlü okundan var. Bu oku alan oyuncu ekstra güçler kazanıyor ve diğer oyuncuları haklamaya çalışıyor. Bu modda yalnızca Rambo okunun sahibi rakiplerini öldürünce puan alabiliyor. Hold the Flag ise başka bir mod. Bu mod da takımlar halinde oynanıyor ve amaç haritadaki sarı bayrağı elinde en uzun süra tutmak. Tuttuğunuz her an puan kazanıyorsunuz. Tabi ki diğer takım da bayrağı elinizden almak için çabalıyor. Bunlar dışında birkaç mod daha var ama en çok tercih edilenler anlattıklarım olduğundan diğerlerini sizin keşfetmeniz gerekiyor.

Oyunumuzu klavye ve Mouse yardımıyla oynuyoruz. Klavyedeki W,A,S,D tuşlarıyla karakterimizi yönetirken, Mouse ile de silahımızı kontrol ediyoruz. Mouse un sol tuşt ateş etmeye yararken, sağ tuşu da uçmamızı sağlayan jetpack i ateşliyor. Sınırlı yakıtı olan jetpack bittiğinde zamanla tekrar kendiliğinden doluyor.

Kısaca oyunumuz bu şekilde. Sitemizi takip ettiğiniz taktirde yakın zamanda başlayacak turnuvamıza katılarak bizlerle ve diğer oyuncularla birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Şimdiden antrenmanlara başlasanız iyi olur. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.