Abuzittin’in Maceraları 3 Part 2

Abuzittin’in Maceraları 3 çıkalı aylar oldu hatta seri çoktan tamamlandı ve bir çok Abuzittin hayranı tarafından bitirilme başarısını gösterdi bile. Peki neden bu oyun Oyuncu.Net’te tanıtılmadı? Aslında bu hem bizden hem de oyundan kaynaklanan bir sorun. Oyunun çıktığı ilk gün hemen bitirip inceledikten sonra sayfaya ekleme isteğiyle başladım oynamaya. Ancak oyun içindeki bir hatadan dolayı bir yerde sıkışıp kalınca kapattım oyunu. O günden beri de hem bu nedenden hem de siteyle fazla ilgilenme fırsatı bulamadığımdan öylece kaldı Abuzittin serisi. Ta ki bugün oyunu tekrar indirip oynayana kadar. Ama üzülerek söylemeliyim ki oyundaki hatalar hala düzeltilmemiş. Bu nedenle siz siz olun boksör içerideyken “coach” un kapısına basmayın. Oyunu oynarken bu kısım sizin için daha anlamlı olacaktır.

Bildiğiniz gibi bir önceki bölümde Abuzittin ile mafyayı çökertmek için içeri sızmış ve babanın güvenini kazanmak için çeşitli görevleri tamamlamıştık. Abuzittin’in Maceraları : Eski Dost Yeni Düşman da artık gerçek bir mafyayız. Oyunun adından da anlaşıldığı gibi eski dostumuz yeni düşmanımız haline geliyor ve ona karşı çeşitli görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Her mafya oyununun vazgeçilmezi entrikalarla dolu bir bölümle karşı karşıyayız anlayacağınız.

Oyun 3. bölümün devam oyunu olduğundan herhangi bir değişikliğe gidilmemiş. Grafikler, sesler aynı şekilde. Yalnızca oluşturulan yeni 4 bölüm ile hikayede biraz daha ileriye gidiyoruz. Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi kısa ama eğlenceli bölümler bizi bekliyor. Genel olarak oynama süresi yarım saati biraz aşsa da, bulmacaları çözüp görevleri bitirerek oyunun sonuna ulaşma hazzını yaşamamıza en olmuyor.

Oyunumuzda karakteri önceki bölümlerde olduğu gibi Mouse yardımıyla yönetiyoruz. Genel olarak sakin bir yapıda bulmacaları çözmeye dayalı olsa da bazı bölümlerde hızlı mouse kullanımı ve dikkat gerektirebiliyor.

Oyunun sonunda karşımıza çıkan film vari sahneler gerçekten başarılı olmuş. Serinin son oyununu bir an önce oynamak için insanı teşvik ediyor. Sonuç olarak az bir süre de olsa bizi gülümseterek eğlenceli dakikalar geçirmemizi sağlayan bir oyun olmuş. Herkese iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.