Red Baron

Bu ismi duyduğumda bir uçak simulasyonundan çok bir ortaçağ strateji oyununu düşünmüşümdür genellikle. Daha sonra oyunun kapak resminde ki o I. Dünya Savaşı’ndan kalma kırmızı uçağı hatırlamışımdır hep. Zaten oyunda uçurduğumu uçakta bu kırmızı uçağın ta kendisi. 16 Renk olmasına karşın oyun eğlenceli ve gerçekten zor. Teknolojinin imkanları o dönemde daha kısıtlı olduğundan bizim pervaneli uçağımızın manevra kabiliyeti de gerçekten sınırlı. Uçağı yukarı yükseltirken birden burnumuzu aşağıya dönmüş ve hızla çakılıyormuş gibi görebilirsiniz bunun nedeni pervaneli motorumuzun çok güçlü olmaması ve sürekli yükselmeleri yapamamasıdır. Manevra gerçekten yetenek istiyor ve ufukta beliren uçağın dost mu müteffik mi olduğunu anlamakta ayrı bir uzmanlık gerektiriyor. Ama ilk uçağınızı düşürdüğünüzde aldığınız zevk bambaşka.

Emirleri ve rotayı dikkatle izlemeniz gerekiyor aksi takdirde tek başınıza kalırsınız ve 3 uçaklık düşman partisine yem olursunuz. Bu oyun simulasyonda yenilerden ziyade daha uzman kişilere hitap ediyor onu dikkate alarak oynamanızı tavsiye ederim. Eğer sabırlıysanız deneyin ve alışınca alacağınız keyfe şaşıracağınıza emin olun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.