Rapstar

Genelde geç olsun güç olmasın derler ama bu inceleme benim için hep geç hem de biraz güç oldu maalesef. Geç; çünkü 2005 yapımı bir oyunu çıkışından çok uzun bir süre sonra tanıtma imkanı buluyorum, güç; çünkü ben yine her zamanki gibi yazıya başlama zorluğu çekiyor ama atalarımızın da yardımıyla bu yazıma da başlıyorum.

Hiç kendinizi bir topluluk önünde çaresiz hissettiniz mi? Söylemeniz gereken şeyler varken tıkanıp kaldınız mı? Ya da karşısına çıktığınız topluluğun size gülmekte olduğunu görüp “rezil olmak” deyiminin anlamını kavradınız mı? Belki bir çoğunuz bunları yaşamadı ama oyunumuzun kahramanı Feminem “rezil olmak” deyiminin anlamını artık tam olarak bilenlerden. Hem de Rapstar yarışmasında ve karşısında rapin başarılı ismi Ragopa var. İşte böyle bir hayal kırıklığı gecesinin ardından kahramanımız bu yarışmayı kazanmak için çalışmanın ve rap aleminde adını duyurmanın vaktinin geldiğini anlar. Hemen işe koyulur ama bunun tahmin ettiği kadar kolay olmayacağını zamanla anlayacaktır…

Oyunumuzun fazla uzun olduğunu söyleyemem. Oyunun yapımcısı Fatih Uzun’a göre de normal hava şartlarında 1 saatte bitirilebilecek bir oyun. Oyun içerisinde sizi zorlayacak bulmacalar da pek yok zaten. Sizi zorlayacak olan kısım oyun içindeki atışmalar. Rakibinizin size söylediklerini iyi dinlemeli ve seçeneklerden ona en uygun cevabı vermelisiniz. Buradaki atışmalar ise gerçekten çok başarılı olmuş. Eğer doğru seçeneği seçtiyseniz kahramanımız Feminem kendisine söyleneni evirip, çeviriyor ve altında kalmadan rakibine iade ediyor. Eğer seçtiğiniz seçenek yanlışsa maalesef lafı yiyor ve olduğunuz yere oturup kalıyorsunuz.

Atışmalarda kullanılan laflar doğal olarak biraz sert laflar. Bu yüzden belirli yaşın üzerindeki kullanıcılar tarafından oynanabilecek bir oyun Rapstar.

Oyunda aktif puan sistemi var. Yani yaptığınız doğru işlere göre puan alıyorsunuz. Peki ne işe yarıyor bu puanlar. Eğer ki oyunu bitirirseniz bazen mutlu bir sonla karşılaşamayabiliyorsunuz. Bu da sizin puanınıza bağlı. Puanınızın yüksekliğine göre oyunun sonu değişiyor. Oyunda 4 farklı son mevcut. Puanınız da bu sonların belirleyicisi.

Sonuçta kısa ama eğlenceli, özellikle rap severlerin denemesi gereken bir yapım. Rap-Rock kavgasının bitmesi dileğiyle hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.