Rapstar 2.5

Gerek amatör oyun yapımcılarının suskunluğundan gerekse kendi özel işlerimizden dolayı uzun zamandır yoktuk ortalarda. Ta ki Fatih Uzun bu suskunluğu bozana kadar. Askerde olduğundan hiç beklemediğimiz bir anda yakaladı bizi ve kısa sürede Rapstar 2.5 : Çokobaş Albüm Yapıyor’u tamamlayarak bizlerle buluşturdu.

Aslında herkes daha önce duyurulduğu üzere Rapstar 3:Rap vs Metal i bekliyordu. Ancak bekleme evresinde bize tekrar kendisini anımsatması açısından da iyi düşünülmüş bir oyun Rapstar 2.5. Konuya değinmek gerekirse öykü tam da bıraktığımız yerden devam ediyor. Türkiye şampiyonu olan kahramanımız Çokobaş’a albüm teklifleri geliyor. O da karşısına çıkan çeşitli zorlukları geçerek bir albüm yapmaya çalışıyor.

Resimlere bakarak “Peki ne yeni?” diye sorabilirsiniz. Aslında mekanlar ve karakterler konusunda pek bir yenilik olduğunu söyleyemeyiz. Kahramanımızın eski mahallesi biraz kırpılarak, biraz da yeni mekanlar eklenerek tekrar karşımıza çıkıyor. Farklı olan ise karakterler arasında diyaloglar. Oyundaki tüm diyaloglar gerçek insan sesleriyle yapılmış. Geçen oyunda müzikler dışında ses duyamamıştık. Ama bu sefer diyaloglardan tutun da atışmalara kadar hepsi gerçek seslerden oluşmakta. Ayrıca her mekanda değişen birbirinden güzel rap parçalar da bizleri bekliyor.

Fatih Uzun oyunun yapımında her zamanki gibi Adventure Game Studio kullanmış. Karakterler ise geçen oyunda olduğu gibi Southpark Studio ile yaratılmış. Oyun genel olarak sizi pek zorlamayacaktır. Tek amaç eğlenmek ne de olsa. 1-1.5 saatlik oynama süresiyle sıkılmadan bitirebileceğiniz bir oyun.

Sonuç olarak her oyununda farklılıklarla karşımıza çıkan ve sürekli çıtayı yükselten Fatih Uzun kullandığı gerçek seslerle yine bizi şaşırtıyor. Bu yenilik oyunun boyutunda biraz artışa sebep olsa da ADSL kullanıcıları için sorun yaratmayacağını söyleyebiliriz. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.