Legend Of Kage

Başında saatlerimi harcadığım bir oyundur Legend Of Kage. Oyunda sevdiği kız kaçırılan bir samuraiyi yönetiyoruz. Her ne kadar görünüş samurai olsa da elinde kılıcı yok. Sadece kılıca benzer ama daha kısa bir materyal var ve bunun yardımıyla düşmanlarımıza samurai yıldızı atıyoruz. Oyun fantezi bir ortamda geçiyor. Tabi bu bağlamda karakterler ve gösterdikleri davranışlar da biraz fantezi diyebiliriz. Mesela yönettiğimiz karakter tek bir hareketiyle ağaç dallarına zıplayabiliyor. Düşmanlarımız da keza aynı şekilde yerçekimine karşı koyarak daldan dala atlayabiliyorlar.

Dediğim gibi oyunun başında düşmanlarımız sevdiğimiz kızı bir kafese koyup kaçırınca biz de hemen peşine düşüyoruz. Ama o an için onları yakalamamız biraz zor. O yüzden başlıyoruz üzerimize gelen düşmanları öldürmeye. Düşmanlarımız da oyunun gidişatına göre zorlaşıyorlar ve onlarda bize yıldız atıyorlar. Oyunun başında karşımıza çıkan mavi renkte olan düşmanlar nispeten kolay ve hemen ölüyorlar. Daha sonraları bu mavi düşmanların yanına bir de kırmızı düşmanlar ekleniyor ki kırmızılar öyle hemen tek atışta ölmüyorlar. Bizi biraz uğraştırıyorlar. Daha da ilerleyen zamanlarda ejderha gibi ağzından ateş çıkaran yaratıklar karşımıza çıkıyor. Onları öldürmemiz daha da zor. Ayrıca belli bir mesafeyi korumamız lazım o düşmanlara karşı.

Legend Of Kage müziğiyle de pek çok C64 kullanıcısının hemen hatırladığı bir oyun. Hafif uzak doğu müziklerini anımsatan bir müziği var. Benim hoşuma giden oyun müziklerine sahip oyunların en üst sıralarında geliyor bu oyun. Bir sıralama yapmam gerekirse 1.Camelot Warriors 2.HypoBall 3.Ikari Warriors 4.Legend Of Kage olur herhalde. Hepinize iyi oyunlar.

1 yorum

  1. Ateş çıkaranlar Çinli bilgelerdi galiba, çinli şapkaları vardı ve yaşlıydılar. (Gerçi bilgeliklerini bilemem, tiplerinden bilge olduklarını çıkarıyoruz 🙂
    Ormanlı kısım oyunun ilk leveliydi. 3 mavi bilge, bir de kırmızılı bilgeyi öldürünce önce nehirli, sonra şatolu bölüme geçiyorduk. Oyunun sonunda da kızı kurtarıyoruz. Ama yine kaçırıyorlar ve oyun başa dönüyor.
    Yalnız ben oyun başa döndü diye oynamayı bırakmıştım ama, rivayete göre oyunu 3 kez üst üste bitirince gerçekten bitiyormuş. Onu da denemek lazım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.