Nekketsu Street Basket

Kunio Kun serisinin sokak basketbol oyununda bu kez kahramanımız Kunio yarışmada cevapladığı bir sorunun ödülü olarak Amerika Birleşik Devletleri seyahati kazanır. Arkadaşları Riki ve Godai de uçağın tekerleğine kendilerini bağlayarak onunla beraber Amerikaya giderler. Ve buradaki basketbol turnuvasına katılırlar.

Amerikada birbirinden farklı özelliklere sahip sekiz mekanda sekiz farklı üstün özelliklere sahip takımla karşılaşıyoruz. Maçlar ikiye iki oynanıyor. Serimizin temel direği olan kavga dövüşlü eğlenceli oynanış bu oyunda da kendisini gösteriyor. Her türlü faulu kolayca yapabiliyoruz. En farklı durum ise her iki kenarda üst üste duran üç pota olması. En üstteki potaya atmak hiç kolay değil, iyi bir sıçrayış ve kuvvetli bir şut gerekiyor, ayrıca isabet şansı da daha düşük. Fakat en üst potadan itibaren üç çemberin hepsinden topu geçirip çok iyi bir sayı alma ihtimali iştahları kabartıyor. Ayrıca maç içerisinde düşen çemberleri alıp karşı taraftaki çemberlerin yanına ekleyince dört hatta beş çembere karşı şut atılabiliyor. Kontrollerin seriye alışık oyuncularca kolayca alışılacağını düşündüğümden değinmedim. Maçları çevirebilmek için en önemli nokta başarılı şutlar atabilmek. Maç boyu rakip potalara atış yapar durursunuz fakat şutlarınız kötüyse rakip az ve öz gelerek sayıları bulur. Bu sebepten ötürü özel şutların ve yüksek çemberlere olan şutların pratikleşmesi çok önemli. Bir başka etkili taktik ise bir oyuncunun rakibi döverken öbürünün üst üste sayılar bulması olabilir.

Eğlenceli bir oyun oynamak isteyenler hatta gamepad yardımıyla karşılıklı kapışmaya niyeti olanlara bu küçük ve sevimli NES oyununu tavsiye ediyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.