Prehistorik

Şimdiye kadar taş devrindeki insanları konu alan birçok oyun oynadım. Aklımda kalanlar arasında Ugh, Caveman Ugh-lympics i sayabiliriz. Tabii taş devrini bize sevdiren aynı isimli çizgifilmi ve Kaptan Mağara Adamı’nı da buradan anmadan geçemeyeceğim. Bütün Eski DOS’tlara buradan selamlar.

Oyunumuza gelirsek böyle bir girişten sonra taş devrinde geçtiğini anlamışsınızdır herhalde. Elimizde Kaptan Mağara Adamı’nda görmeye alıştığımız kalınca bir sopa var ve karşımıza çıkan çeşitli dinazor türlerine karşı savaşıyoruz. Tarih öncesi kahramanımız her bu tür oyunda olduğu gibi yine alabildiğine komik. Oyunun başındaki tek resimden de oldukça aç olduğumuzu ve amacımızın karnımızı doyurmak olduğunu anlıyoruz.

Oyun klasik bir platform oyunu. Yön tuşlarıyla karakterimizi kontrol ediyor, Space tuşuyla da düşmanlarımıza vuruyoruz. Oyunda ilerledikçe elimizdeki silahımız ve gücümüz artıyor. İlk başlarda düşmanları bir kaç vuruşta öldürürken güçlendikçe onları daha çabuk öldürebiliyoruz. Bunlar dışında bol bol atlama, zıplama mevcut oyunda. Daha çok yeteneğe ve sabıra dayalı bir oyun. Ama küçük kardeşlerimizin oynarken pek de zorlanacaklarını sanmıyorum.

Oyundaki grafikler çizgifilm tarzında ve gerşekten iyi yapılmış. Oyun boyunca çalan müzikler ise zamanla sıksa da kötü denmeyi haketmiyor. Sessiz sıkıcı bir oyun oynamaktan iyidir.

Sonuç olarak zamanında isim yapmış bir platform klasiği. Oynamasanız bile arşivlerdeki yerini almayı hakediyor. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.