Pizza Worm

Oyunumuz hemen hemen cep telefonları çıktığından bu yana bize saç baş yolduran ayrıca yeni tuş takımları almamıza neden olan ve yılan(sneak) adıyla bilinen oyunun değişik bir bilgisayar versiyonu.

Her ne kadar çoğu kişi bu oyunu Nokia’nın ortaya çıkardığını düşünse de işin gerçeği bu değil. 1983 yılında bir firmanın Commodore 64 için ürettiği Nibly isimli oyunu bu oyunun atası sayabiliriz. Nibly aslında şimdki yılan oyunuyla Pacman karışımı bir oyundu. Yılanımızla labirentlerin içinde dolaşırdık ve nesleri toplayarak bölümleri geçmeye çalışırdık. Tabii ki yılanımızın kuyruğu da giderek uzardı.

Nibly den 11 yıl sonra başka bir firma telefonlardaki yılan oyununun biraz daha gelişmişi olan oyunumuz Pizza Worm’u ortaya çıkardı. Oyundaki amacımız malum en çok puana ulaşmak. Bunun için ekranda beliren büyüklü küçüklü pizzaları mideye indirerek puan kazanmamız gerekiyor. Tabii pizzaları yedikçe kuyruğumuz da uzuyor ve oyun giderek zorlaşıyor.

Oyunumuzun yılan oyunundan daha gelişmiş olduğunu söylemiştik. Oyundaki yılan normal yılana göre biraz daha serbest. Yani 4 yön yerine her tarafa doğru gidebiliyoruz. Bu da oyuna ayrı bir zevk ve zorluk katıyor. Bazen aralardan daha kolay geçmemizi sağlarken, bazende ufak bir kaymayla bir yere çarpmamıza neden olabiliyor.

Oyunda cep telefonlarında olan yüksek puanlar bölümü de mevcut ki bu da oyundaki yegane amacımız olan ulaşılmaz bir rekor kırmak ve bunu arkadaşlarımızla paylaşarak yeni rekabet ortamları yaratmamızı sağlayabiliyor.

Bu kadar yazıdan sonra yine aslında bu oyun hakkın söylenecek bir şey yok demek geliyor ama inanmayacağınızı bildiğimden susuyorum. Her neyse oyun küçük ve eğlencelik bir oyun. İndirin, oynayın, eğlenin…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.