Paper Boy

Bu oyun nasıl açıklanır bilmiyorum. Zamanında bayağı bir ses getirmişti. Hatta 90’lı yılların başında TRT’de bir yarışma programının içinde bile oynatılmıştı. O zamanlar bu oyunu oynayıp çok puan alan yarışmanın diğer etaplarına daha yüksek puanla giriyordu.

Paper Boy’da oyunun adından da anlayacağınız gibi bisikletli bir gazeteci çocuğu yönetiyoruz. Amacımız bisikletimizle evlere gazete dağıtmak. Yalnız bu o kadar da kolay değil. Elimizdeki gazeteleri fırlattığımızda tam posta kutusuna denk getirmemiz gerek. Eğer bunu başaramazsak evin camlarını indirebiliriz.

Tabi dikkat etmemiz gereken başka hususlarda var. Bunların en başında ise yolda yürüyen araçlar var. Oyunda hiç beklenmedik şeylerde olabiliyor bazen. Örneğin evin bahçesinde yatan köpeğin bizi kovalamasıyla, hatta bir evden açılan top atışıyla da uğraşmak zorunda kalıyoruz. İşte bu yönüyle de biraz ilginç bir oyun.

Commodore 64 oyunlarının tuş kombinasyonları genelde o devrin Joysticklerinin yapabildiği hareket sayılarıyla sınırlıydı. Bu yönüyle oyunların genelinde 5 adet kontrol tuşu ve bu tuşların çeşitli kombinasyonlarını kullanıyoruz. Bazı istisnai oyunlarda bu tuş sayısı 6 olabiliyor. Bu oyunda da karakterimizi yön tuşlarıyla kontrol ediyoruz. 5. tuş olarak bir de gazete fırlatma tuşumuz var. Zamanının eğlenceli oyunlarından olan Paper Boy’u oynarken sizde eğlenceli vakit geçireceksiniz. İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.