Over The Net

Extreme tarzda olan spor oyunlarını çok seviyorum. Tamam ne derece extreme olduğu tartışılır ama plaj voleybolu bana göre extreme bir spordur. Onu extreme yapan da zaten salonda oynanacağına plajda oynanmasıdır. Over The Net çok eğlenceli bir plaj voleybolu. Oyunda varolan herhangi bir takımı seçerek oyuna başlayabiliyoruz. İstersek takımdaki iki oyuncuyu da kendimiz yönetebiliyor, ya da bir oyuncuyu biz yönetiyor diğerini bilgisayara bırakabiliyoruz.

Oyuna girdiğimizde karşımıza bir menü çıkıyor. Bu menüde “Sea Cup” ya da “Single Game” seçeneklerini seçebiliriz. Sea Cup adından da anlaşılacağı üzere bir turnuva. Seçtiğimiz takımla rakiplerimizle eliminasyon usulü karşılaşıyoruz. Single Game’de ise sadece bir oyun oynuyoruz. Aynı menü de yine izleyip oyun hkkında bilgi sahibi olabileceğimiz bir de demo oyun var. Yine puanlama usulünü ve set sayısını bu menüden ayarlayabiliyoruz.

Oyunda varolan takımlar ise “Golden Boys”, “Power Guns”, “CoCo”, “Freaks”, “Rollers”, “Surfmen”, “Spiders” ve “Geniasis”. Takım seçtiğimiz ekranda herhangi bir takım üyesinin isminin üzerine tıklayarak ismini değiştirebiliriz. Yine aynı ekrandan iki oyuncuyu mu yoksa tek oyuncuyu mu yöneteceğimizi seçiyoruz.

Oyuna alışmak biraz zaman alıyor. Zira kontroller biraz ağır. Burada ellerinde joystick olan arkadaşlar oyunu çok daha rahat oynayabileceklerdir. Ama tuşlarla oynadığınızda da yeterince güzel ve sürükleyici bir oyun. Over The Net’in sesleri dönemin Amiga teknolojisinden yeterince faydalanamamış olacak ki; oyun sırasında arkadan gelen dalga sesleri ve topa vuruş sesleri dışında fazla bir ses yok. Biraz daha üzerinde uğraşılabilinirmiş. Ama menü müziklerinin hakkını yemeyelim. İnsanı gerçekten Hawaii ya da Acapulco sahillerine götürür cinsten. Belki oyun esnasında da devam etseymiş kötü dediğimiz dalga ve vuruş seslerini bir nebze örtebilirmiş.

Velhasıl; eğer böyle değişik tarzda sporlardan hoşlanıyorsanız mutlaka oynamanızı tavsiye ederim. Gerçi sevmeseniz bile bir defa oynadığınızda hırs yapıp mutlaka arada bir oynamak için açacağınıza eminim. Hepinize iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.