After Burner

After Burner zamanında o kadar çok tutulan bir oyun oldu ki PC, C64, Amiga, Sega, Nintendo gibi pek çok platform için programlandı. Oyun aslında tamamen eğlence amaçlı yapılmış bir oyun. Zaten daha ilk başından arcade tarzı bir oyun olduğunu anlıyorsunuz. Bu yüzden oyunu fazla bir beklenti olmadan oynamamız daha iyi olacaktır ki hayal kırıklığına uğramayalım.

Oyunda ünlü Tomcat uçağını kullanıyor ve bir uçak gemisinden havalanıyoruz. Tek amacımız ise önümüze çıkan uçakları vurmak. Bunu yaparken bize fırlattıkları roketlerden de kaçmak zorundayız. Aynı zamanda düşman uçağıyla da çarpışmamamız gerek. Oyunda pek çok bölüm var. Oynanması ve kontrolleri de oldukça basit. Bir arcade oyunda ne kadar eğlenmeye yönelik öğe varsa After Burner hepsini içeriyor.

Oyun sırasında çalan müzikler gerçekten çok güzel. Ama ilerleyen bölümlerde biraz kafa şişirdiğini söylemeliyim. Çünkü hem oyun çok heyecanlı hem de iyi konsantre olmamız gerek. Bir taraftan da yüksek sesli bir müzik olunca bayağı yorucu oluyor. Oyunda efektler de var ama yüksek müzik sesinin yanında biraz kısık kalmışlar. Belki müziklerin kafa şişirmesinin sebebi ses efektlerini duymak için bilgisayarın sesini biraz açmaktan kaynaklanıyordur.

Sizde biraz olsun eğlenmek isterseniz ve uçaklı oyunlardan hoşlanıyorsanız After Burner tam size göre. Hem insanlar tarafından bilinen bir oyun hem de arkasında Sega gibi büyük bir firmanın olduğunu düşünürsek nasıl kaliteli bir oyun olduğunu daha iyi anlayabiliriz. İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.