Street Rod 2

Her başarılı ve tutan oyunda olduğu gibi Street Rod’un da 2. versiyonu ilkinden bir yıl sonra piyasaya çıktı. California Dreams yeni arabalar ve parçalarla daha gelişmiş bir oyun çıkardı karşımıza.

Oyunumuzu kısaca hatırlamak gerekirse satın aldığımız arabamızla yarışlara katılıyor, para kazanarak yeni parçalarla arabamızı geliştiriyor ve daha çok para kazanarak yeni arabalarla garajımızı doldurabiliyorduk. Tabi bunları yapmak sizin yarış becerinize da bağlı. Rakibinizi kendinize göre seçmezseniz hüsrana uğrayabilirsiniz.

Yeniliklerden biraz bahsetmak gerekirse, oyunumuzda tabii ki yeni bir çok araba mevcut. İlk oyundaki çoğu arabayı göremiyoruz bu oyunda. Arabaların modelleri 1958-1969 arasında. Yani ilk oyunda hayallerimizi süsleyen Corvette’i almak artık pek de zor değil. Ama yeni model arabalar sizin Corvette’inize nal toplatacak cinsten. Ayrıca gazeteye sürekli göz atmanızda fayda var çünkü sürekli yeni arabalar listeye eklenebiliyor.

Oyunun büyük bir bölümünün geçtiği ünlü garajımızda da bazı değişiklikler var. Örneğin artık arabamızın altında da değişikler yapabildiğimizden arabanın altına girmemize yardımcı olan bir gereç (adı aklıma gelmedi) de eklenmiş. Bunun yanında sadece çarşamba günleri yarışabildiğimiz ve oldukça yüksek miktarda getirisi olan Grudge Night adlı yarışa girebileceğimiz bir de poster eklenmiş. Duvardaki takvimi görüp de anlayacağınız üzere oyunda süre kısıtlaması yine mevcut. Ama sanırım yararı zararından fazla. Çok fazla para kazanarak kontrolden çıkmamıza engel oluyor. Oyunu daha zevkli hale getiriyor. Ayrıca bu oyunda arabamızın üzerine stickerlar yapıştıramıyoruz. Aslında arabamıza değişik bir hava katıyordu ama malesef artık yok.

Oyunda bulunan ve arabamızı geliştirmemizi sağlayan parçalarda da oldukça fazla değişiklik var. Örneğin Super Charger, Fuel Injection gibi yeni motor parçaları eklenmiş. Ayrıca arabanın altına takabileceğimiz Differential, Muffler , Exhaust Manifold da serinin ikinci oyununda yer alan yeni parçalar. Bu parçaları yine ilk oyunda olduğu gibi kendimiz takıyoruz. Ancak söyleyebilirim ki yeni parçalarla işler daha çok karışabilir. Yanlış parçalar almak şiddetle muhtemel.

Oyundaki yeniliklerden biri de yarış modlarında yapılmış. Eskiden sadece bir tane uzun yarış vardı. Şimdi ise Aqueduct adında yeni bir yarış türü var. Bu yarışta bir su kanalının içindi yarışıyoruz ve yolun ortasında çıkan engellerden kurtulmak için duvarda gitmemiz gerekiyor. Bu yarış da Mulholland Drive kadar zorlu. Ancak alışınca iyi paralar belki de arabalar kazanabilirsiniz.

Sesler ve grafikler ilk oyuna göre biraz daha kaliteli. Bu grafiklerde pek anlaşılmasa da seslerde oldukça açık. Midi parçalarla oyun daha zevkli hale geliyor.

Çeşitli yeniliklerle ilkine göre geliştirilmiş. Ama bana göre sanki ilki biraz daha nostaljikti. Eski arabalardı beni bu oyunda çeken. Ama yinede oynanası bir oyun. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.