Nekketsu Hokey

Kunio ve Shin Nekketu Lisesinin bahçesinde topla çalışıyorlardı. Adamımız Kunio topu yanlışlıkla ağacın orada duran birisine atınca özür diler ve ona hokey oynayıp oynamadığını sorar. Greg ise son maçı kaybettiklerini ve takımın tatilde olduğunu söyler Kunio’ya. Kunio ona yardım edebileceğini belirtir, Greg ise bu hokey, sen ne anlarsın ki dediği anda ikili rakip olmaları gerektiğini hissederler. Karşılıklı maç yapmaya karar verirler ve maceraları böylece başlar.

Nekketsu Hokey Goal 3 ile tanıdığımız serinin Hokey ayağı. Dörde dört takımlarla maç yapıyoruz ve diğer oyunlardaki gibi aynı keyifli oynanışı ve benzer kontrolleri buluyoruz. 2 ve 4 kişili oynanabilen oyun aynı Goal 3 gibi çok kolay bir rakip olan Greg’e karşı başlıyor ve gittikçe zorlaşıyor. Her geçtiğimiz takımda oyunu kaydedebiliriz veya şifreyi bir yere yazabiliriz ki tekrar aynı maçlarla zaman kaybetmeyelim. Özel şut kavramı bu oyunda güç toplayarak vurma şeklinde kullanılıyor. Şut tuşuna basılı tutulduğunda oyuncumuz daha sert bir vuruş yapıyor. Farklı olarak kaleci kontrolü de bizde. ancak çizgi üzerinde oynayabilen kaleciyi oynatıp kurtarış yapmak bize düşüyor ve ilerleyen takımlarda kalecimizi akıllıca kullanmak zorunlu hale geliyor. Maç içerisindeki istediğimiz oyuncuyu kontrol edebiliyoruz. Her golün ardından orta yuvarlağa bırakılan pakı alma mücadelesine giriyoruz. Maçları kazandıkça mağlup takımlardan oyuncuları takımımıza takviye olarak alıyor ve gittikçe güçleniyoruz.

Aslında oyun hakkında anlatılabilecek çok fazla detay yok. Kunio Kun Nekketsu serisi spor oyunlarını beğeniyorsanız bu oyuna da mutlaka göz gezdirmelisiniz. 8 bit Nintendo oyunu olduğu için emülatör olarak Nes emülatörü seçilmelidir. Herkese keyifli oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.