Jumper Redux

Şöyle güzel bir hoplamalı zıplamalı platform oyunu istiyorsanız, ama bu kadarı yetmez hem bölümler ilerledikçe gerçekten zorlaşsın, hem de geçemedikçe bana hırs yaptırsın diyorsanız bu oyun tam size göre olabilir. Ayrıca takıldığınız bölümde sıkılıp çıksanız bile daha sonra aynı yerden başlayabiliyorsunuz.

Ne idüğü belirsiz kahramanımız Ogmo ile bölümden bölüme sıçrayacak, değişik engelleri aşmaya çalışacağız. Oyunumuzun kısa hikayesini yeni bir serüvene başladığımız zaman okuyoruz ve Ogmo’nun biyolojik laboratuardan kaçışına yardım ediyoruz. Ana menüdeki Original ve Redux seçenekleriyle aynı oyunun farklı bölümlerle ilerleyen iki ayrı seçeneği. Hangisinin daha zor olduğunu gelirsek bana göre aynı seviyede zor olduklarını söyleyebilirim. İki seçenekle de ayrı ayrı birer kariyer yaratmak mantıklı gözüküyor. İlk bölümler bir nevi oyuna ısındırma amacı taşıyor ama gittikçe inanılmaz zorlaşıyorlar. Multiplayer seçeneği ile çoklu oyuncu ile oynanabiliyor oyun. Bunun için ağ bağlantısı olması yeterli. Credits ile yapımcıları tanıyoruz. Quit ise malum.

Oyuna Original veya Redux seçenekleriyle başladığımız zaman farklı seçimlerle karşılaşıyoruz. Eğer ilk kez oynayacaksanız New Game ve Practice mevcut oluyor. Bu seçimler sırasıyla ilerlemeli kariyerinize başlamanızı veya değişik bölümlerde oynayarak kendinizi geliştirmeye, bölümleri tanımaya yarıyor. Oyundan çıkıp daha sonraları girdiğinizde bir de Continue seçeneği aktif olacak. Bu seçenekle takılıp geçemediğimiz son bölüme yönleneceğiz. Kahramanımızın en kritik özelliği çift zıplama yapabilmesi. Aldığımız her bonusun bize farklı etkileri mevcut. Bölümden ana menüye ulaşmak için Esc tuşunu kullanmak yeterli.

Jumper Redux küçük boyutuna rağmen oynanmayı hak eden bir oyun. İlerlemeli ve bölümleri gittikçe zorlaşan oyunları seviyorsanız denemenizde fayda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.