Jetpack

Söyle eskilerden keyifli bir platform oyununa ne dersiniz?Jetpack bölümleri ve basit oynanisiyla gayet sevimli.Grafikler oldukça eski, sesler asiri basit ama yine de zevkli.

Oyunun ana menüsü oldukça karisik gözükmesine ragmen yapisi basit. Çok oyuncuya verdigi destek inanilmaz. Oyun kendi bölümleriniz tasarlamaniza izin veriyor ama bence ugrasmaya degmez çünkü adamlar zaten en iyilerini yapmislar. JetPack günümüz bilgisayarlarinda çok hizli çalistigi için DosBox ile açmali ve hizi bir hayli düsürmeliyiz.

Kontroller oldukça basit. Alt tusu zipliyor, Ctrl ise duvarlari deliyor. Ok tuslarimiz her zamanki gibi yönlendirme için bize yeterli geliyor. Ilk bölümün basinda hemen saginizdaki kutu uçma gücünü bize verecek. Yesil noktalarin hepsini toplamaliyiz ki çikis kapisi açilsin. Diger bonuslar da puanimizi artirmamiza yariyor. Pesimizdeki robotlar bir hayli zeki yakamizi birakmiyorlar onlari kurnaz numaralarla alt etmek gerekiyor. Diger bölümlerde ise füzeler, isinlar ve daha bir çok düsmanimiz olacak. Oyun ilerledikçe bir hayli zorlasiyor. Bir kaç bölüm geçip ölmeniz bir hayli olasi. Yine de pes etmeden tekrar tekrar deneyerek geçilemeyecek bölüm yok.

Sonuç olarak günümüzde geçerliligi yok ama yine de keyifli dakikalar vaadetmiyor degil. Arsivde bulundurulmasi gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.