Dyna Blaster

Dyna Blaster bir çoğumuzun bildiği bomberman oyununun ilk pc versiyonu. Oyunda tek başınıza ilerleyebileceğiniz gibi iki kişi kapışma şeklinde de oynayabilirsiniz. Özellikle ikili oyunlar çok zevkli oluyor oyunu oynayanlar kesinlikle denemeli.’Game Start’ ile tek kişilik, ‘Battle’ ile iki kişi kapışma şeklinde oyun açılıyor.Setup menüsüyle oyun ayarlarına ulaşıp özellikle çok oyunculu oyunlar için tuşları ayarlayabilirsiniz.

Oyunda stratejinin önemi büyük. Özellikle gerçek kişilerle oynarken topladığınız bonusları iyi değerlendirmeniz ve rakibinizi amansızca köşeye sıkıştırmanız çok önemli, bir de kendinizi öldürmemeniz gerekiyor çünkü ölümlerin üçte biri kendi kendini köşeye sıkıştırmaktan dolayı oluyor. Bulduğunuz kutuları patlattıkça yeni bonuslar kazanıyorsunuz. Bombanız uzuyor, ilave bombalar kazanıyorsunuz. Ama ölürseniz bunlara veda ediyorsunuz, bu sebeple tek kişilik mod içerisinde çok dikkatli oynamalı. Her beş bölümde bir bonus bölüm oynuyorsunuz. Bölümler gittikçe zorlaşıyor, yeni canavarlarla karşılaşıyorsunuz. Bomberman oynamış olanlar kesinlikle yabancılık çekmeyecekler. Bu oyun tarzının öncüsü sayılan Dyna Blaster’den sonra çok sayıda taklidi çıktı. Bunların bazıları kötü iken bazıları da oynanabilirlik açısından Dyna’yı kesinlikle aratmadı. Bulabilirseniz Bomberman’ın 5 kişi oynanabilen Windows versiyonunu bulun, gayet eğlenceli. Tabii Dyna’da battle modundaki kapışmalar ve diğer oyunlarda pek olmayan ilerledikçe zorlaşan bölümler oyunun en büyük artısı.

Dyna Blaster arşivlerde bulunmayı kesinlikle hakeden, oynanışı keyifli bir oyun. Ayrıca her sistemde sorunsuz çalışıyor.Kesinlikle denenmeli, bu oyunu kaçırmamalı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.