Jetbike Simulator

Jetbike Simulator adından da anlaşılacağı gibi bir JetSki simulatörü. Oyunda dört adet farklı renklere sahip jet ski ile yarış yapıyoruz. Oyunumuz aslında tipik bir yarış oyunu. Yarış parkurunu tepeden görüyoruz ve 3 rakibimizle farklı parkurlarda yarışıyoruz. Oyunun kontrollerine alışmamız biraz zaman alabilir. Çünkü kullandığımız araç denizin yüzeyinde gittiği için araba gibi ani manevralara hemen karşılık vermiyor.

Oyunda birden çok parkur mevcut. Bir sonraki yarışa devam edebilmemiz için en son yarışta, yarışı 3. bitiren jet skiden en fazla 10 saniye sonra bizimde yarışı bitirmiş olmamız gerekiyor. Eğer bunu başaramazsak oyun bitiyor. Yani bir başka sözle 4. olsak bile bir sonraki bölüme geçme imkanımız var.

Oyunda seslerle ilgili olan ve en çok ilgimi çeken özellik, oyunun ana menüsünde ve start anında bir insan sesinin duyulması. Ana menüdeki seste “Codemaster, Jetbike Simulator” ve start anında da 3den geriye doğru sayan bir ses duyuyoruz. Commodore 64’ün kısıtlı yeteneklerine rağmen güzel düşünülmüş bir olay.

Yarış oyunlarında farklılık arıyorsanız Jetbike Simulator gerçekten hoşunuza gidecektir. Ben şahsen bayağı bir oynadım yazımı yazmadan önce. Yakıtınız dolu, gözünüz denizde olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.