Inspector Gadget

Müfettiş Gadget’ı duymayan bilmeyen yoktur herhalde. Zamanında bir çizgi filmle başlayıp en sonunda filmi ile karşımıza çıkan amansız müfettişimizi bir de SNES oyunuyla hatırlayalım. Bildiğiniz gibi Müfettiş Gadget normal bir insandan farklı olarak pek çok özelliğe sahip bir karakter. Beklenmedik zamanlarda beklenmedik şekillerde kendisini zor durumlardan kurtarabiliyor. Biraz da şanslı olduğunu da söyleyebiliriz.

Oyunumuz aslında bir platform oyunu. Ama oyunun kahramanı bir çok özelliği olan Müfettiş Gadget olunca iş biraz değişiyor. Her bölümün başlangıcında bize bir görev veriliyor. Her ne kadar görev verilse de sonuçta bir platform oyunu oduğu için karşımıza insanlardan çok aşmamız gereken engeller çıkıyor. İşte oyunun güzelliği de bu engelleri aşmak için biraz kafamızı çalıştırmamız. Bildiğimiz gibi Gadget’ın kafasından yumruk çıkarma, pervane çıkarıp uçma ya da lavabolar tıkanınca kullandığımız o aleti (adını unuttum) çıkarıp duvara yapıştırıp üzerine basarak zıplama gibi pek çok özelliği var. İşte karşımıza çıkan bu engelleri de Gadget’ın bu özelliklerini kullanarak aşmaya çalışıyoruz. Her bölümün belirli bir zamanı olduğu için biraz pratik düşünmek zorundayız. Hangi engelde Gadget’ın hangi özelliğini kullanmamız gerektiğini zaman kaybetmeden düşünüp uygulamamız gerekiyor.

Grafikler hakkında fazla söze gerek yok. SNES oyunlarının grafik kalitesini az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Ama oyundaki karakterler ve bölüm öncesi görev anlatımları çok ayrıntılı ve özenle hazırlanmış. Başında saatlerce vakit getireceğiniz çok eğlenceli ve sıra dışı bir oyun. Aynı Müfettiş Gadget gibi. Oyunu oynayabilmeniz için “Gerekli Programlar” bölümünden “SNES emülatörünü” indirmeniz gerekmektedir. İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.