Home Alone 2

Evde Tek Başına filmlerini herkes biliyordur herhalde. İlk filmin oyunundan sonra karşınızda ikinci filmin oyunu var. İlk oyunda hatırlayacağınız üzere Kevin noel tatiline giden ailesi tarafından evde unutuluyor ve evini hırsızlara karşı başarılı bir şekilde savunuyordu. İkinci oyunda ise bu sefer Kevin havaalanında ailesini kaybediyor ve New York’a giden yanlış uçağa biniyor. İlk oyundan tanıdığımız sakar ikili Harry ve Marv ise Kevin’ın izini buluyorlar ve ilk oyundan kalan öclerini almak için başlıyorlar Kevin’ı kovalamaya. Bizim maceramızda burada başlıyor.

Oyunumuz ilk oyuna göre oldukça farklı ve hızlı. Malesef hiç duracak vaktimiz yok. Oyun boyunca ikili sürekli peşimizde. Bizde onlardan kaçarken yolda gördüğümüz nesnelerle onları yavaşlatmaya çalışıyoruz. Bulunduğumuz ortama göre nesneler de değişiyor. Bu nesneleri ya fırlatarak ya da yere bırakarak kullanabiliyoruz. Hırsızları yavaşlatmak için sokaktaki insanları da kullanabiliyoruz. Arkamızdakiler sürekli bizle aynı doğrultuda koştuklarından onları yoldaki ağaçlara ve insanlara da çarptırabiliyoruz.

Oyun boyunca bizi arkamızdaki hırsızlardan çok tuş takımı zorlayacaktır. Çünkü acele etmemiz bizi hataya zorlayabilir. Ayrıca nesne alma, atma, koşma, zıplama hepsinin tuşları çok farklı. Eliniz alışana kadar biraz zaman geçmesi gerekiyor. Neler bu tuşlar diye sorarsanız. Hareket için yön tuşlarını kullanıyoruz, bir nesneyi almak için Space tuşunu, fırlatmak için ise Enter’ı kullanıyoruz. Karşımıza çıkan engellerin üzerinden atlamak içinse Keypad deki 0(insert) tuşunu kullanıyoruz. Ayrıca yukarıda bulunan nesneleri almak içinde önce zıplayarak üzerine geliyor, sonra space tuşuna basıyoruz.

Dediğim gibi oyun oldukça kolay ve çok kısa. 15 bölümü hızlıca geçerek oyunu bitirebiliyorsunuz. Easy ve Medium zorluk derecelerinde oyunu bitirmem pek zamanımız almadı açıkçası. Biraz daha uzun bir oyun daha tatminkar olabilirdi.

Sonuç olarak en az ilk oyun kadar güzel bir oyun. Sürükleyici yapısı sayesinde bir çırpıda bitireceğinize inanıyorum. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.