Back To The Future 2

Daha önceki oyun açıklamalarımda da bunu defalarca yazdım. Özellikle filmi olan oyunların. Günümüzde ne yazık ki sinemalarda gösterilen filmlerin oyunları beklenildiği gibi olmuyor. BTTF, filmde izlediğimiz ortamı bize birebir yaşatmış. Oyun filmle paralel gidiyor. Filmden de hatırlayacağımız gibi Dr. Brown ve Marty 2015 yılına gidiyorlardı. Marty burada uçan kaykayıyla Griff ve çetesinden kaçmaya çalışıyordu.

Oyunumuzda böyle başlıyor. Oyunda Marty McFly’ı yönetiyoruz. Ayaklarımızın altındaki o ünlü pembe renkli hava kaykayıyla önümüze çıkan engellere takılmadan bölümü bitirmeye çalışıyoruz. Peki nedir bu engeller? Hava kaykayıyla caddede ilerlerken bizi takip eden ve kaykaydan düşürmeye çalışan yine kaykaylı insanlar var. Bizde onlara yumrukla karşılık verip düşürmeye çalışıyoruz. Her düşüşümüzde ise 1 hakkımız gidiyor. Ayrıca o esnada yine karşımıza bir caddede olması gereken nesneler de çıkıyor. Mesela araba gibi. Ya da yol kenarında uzaktan kumandalı arabasıyla oynayan bir çocuk gibi. Bu nesnelere her dokunduğumuzda dengemiz bozuluyor ve kaykaydan düşüyoruz. Bu da bizim 1 hakkımıza mal oluyor.

Oyunun grafikleri çok güzel hazırlanmış. Özellikle başlangıçtaki intro BTTF I’in sonunda ve BTTF II’nin başında yer alan aracımızın yerden havalanarak geleceğe gittiği sahne olarak seçilmiş ve filmdekiyle neredeyse birebir olarak hazırlanmış. Ayrıca oyunumuz boyunca BTTF’ın o unutulmaz şarkısı bize eşlik ediyor. Hepinize iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.