H.E.R.O.

H.E.R.O. ilk oynadığımı Commodore 64 oyunları arasında yer alıyor. Aslında çok çok basit bir oyun. Tamamen kontrol kabiliyeti üzerine kurulu bir mantığı var. Oyunda tepesinde pervane olan bir kahramanı yönetiyoruz. Kahramanımız dilediği zaman uçuyor, dilediği zamanda yürüyor. Elinde bir de silahı var.

Oyunda sürekli olarak aşağıya yani yerin merkezine doğru ilerliyoruz. Bu ilerleme sırasında karşımıza çeşitli engeller çıkıyor. Bu engeller arasında yılanlar, böcekler ve bazı uçan yaratıklar var. Oyun bölümlere ayrılmış durumda. Her bölümün sonunda bir adamla karşılaşıyoruz ve bu adam bize elimizde kalan uçma gücüne ve dinamit sayısına göre puan veriyor.

Evet yanımızda yaratıkları öldürmek için kullanacağımız silahımızın dışında bir de karşımıza çıkan duvarları patlatmamız için dinamitlerimiz var. Bu dinamitlerin sayısı her bölüm için değişiyor. Ne kadar az kullanırsak yukarıda da bahsettiğim gibi bunlar bölüm sonunda bize puan olarak geri geliyor.

Kontroller yine her zamanki gibi basit. Yön tuşlarıyla kahramanımızı kontrol ediyoruz. Bir adet ateş etme tuşu ve yine bir tane de dinamit bırakma tuşumuz var. Oyunun yapımcılarının ortamı çok iyi hazırladıklarını söyleyebilirim. Gerçekten çok farklı bir ortam. Hatta sürekli yerin derinliklerine gittiğiniz için bir süre sonra gerçekten de kendinizi kapalı bir ortamda hissediyorsunuz. Isı gittikçe artıyor. Sonra evden çıkıp biraz hava almak istiyorsunuz. O denli gerçekçi yani. İyi oynamalar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.