Death Track

Karşınızda pek fazla rastlayamayacağımız türde bir oyun var. Death Track bir araba yarışı oyunu. Diğer yarış oyunlarından farkı ise arabaların her tarafı silahlarla doldurulmuş olan birer savaş arabası olması.

Oyunda istediğimiz pistte tek bir yarış yapabileceğimiz gibi, turnuvaya katılarak sırayla tüm pistlerde yarışabilir ve kazandığımız parayla arabamızı daha güçlü silahlarla donatabiliriz. Her iki yarış türünden önce dükkana giderek elimizdeki parayla arabamızı performans veya silah yönünden geliştirebiliyoruz. İlk başta elimizde olan para arabamızda esaslı değişiklikler yapmamıza yetmese de arabamızı oldukça geliştirebiliyoruz.

Dediğim gibi dükkanda arabamızı performans ve silah olmak üzere 2 yönden geliştirebiliyoruz. Altımızdaki arabalar birer savaş arabası olduğu için silahlar biraz daha ağır basıyor tabii ki. Oyunun türüne yakışacak kadar fazla sayıda silah çeşidi burada bizleri bekliyor. İstersek arabamızın makinalısını geliştirebilir, istersek değişik görevleri olan farklı türdeki roketlerden alabilir, istersek de değişik güçlerdeki mayınları kullanarak arkadan gelen düşmanları alt edebiliriz. Benim en çok hoşuma giden silah ise tamponumuza yerleştirebildiğimiz dikenler. Bunlarla önümüzdeki araca çarptığımızda aracın arkasının dağıldığını kolaylıkla görebiliyoruz.

İlk başlarda oyuna alışmakta biraz zorluk çekebilirsiniz, çünkü oyun size biraz hızlı gelebilir. Buna göre de arabayı yolda tutmak biraz kolay hale getirilmiş. Arabayı Numpad deki yön tuşları ile yönlendirebilirsiniz. Bunun yanında Space tuşu ise seçili olan silahla ateş etmemize yarıyor. Hangi silahın seçili olduğu ekrandaki hedefin köşesinde yazıyor. Eğer seçili olan silahı değiştirmek isterseniz bunun için sayı tuşlarını kullanabilirsiniz. Her sayı bir silaha denk geliyor. Ya da “W” tuşuna basarak silahlar üzerinde sırayla gidebilirsiniz. Arabayı kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da arabaya elinizden geldiğince az hasar vermek. Çünkü belli bir hasar sınırını aştıktan sonra arabanız hızlanamıyor ve doğal olarak yarışta sonlara kalabiliyorsunuz.

Oyunun müzikleri benim oldukça hoşuma gitti. Özellikle oyunun girişinde ve menülerde çalan müzik biraz korku filmlerini andırsa da bizi havaya sokmaya yetiyor. Yarış esnasında da arabaların hızına ayak uydurabilmemiz için daha hızlı bir müzik çalıyor. Ateş ettiğimiz zamanlarda da silahımızın sesini duyabiliyoruz. Ses olarak çoğu dos oyununun üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuçta tür olarak denemeniz gereken oldukça farklı bir oyun. Savaş ve yarış oyunlarından hoşlanıyorsanız ikisini de bir arada oynamak için güzel bir fırsat. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.