Dangerous Dave

Tehlikeli Dave’i yönettiğimiz basit ancak eğlenceli bir oyun var karşınızda. Basit dediğime bakmayın sakın. Mantık olarak basit yani mücevherleri toplayıp çıkış kapısına gitmeniz yeterli ama öyle bölümler çıkıyor ki karşınıza geçmek için kafayı yiyebilirsiniz.

Önceki incelemelerimi okumuşsanız bu tür platform oyunlarında geçen zamanla birlikte başarı yeteneğimin düştüğünü biliyorsunuzdur. Bu oyunda da bunun zorluklarını fazlasıyla çektim. Oyunu daha iyi anlatabilmek için ilerlemek istedim. Ancak bu ilerlemem bütün çabalarıma rağmen 5. bölüme kadar yetti. Bu nedenle anlatacaklarım malesef bu bölüme kadar olan kısımlarla ilgili olacak. İlerki bölümlerde ne olacağı tamamen muamma olarak kalacak anlayacağınız.

Dave ile bölümleri geçmemiz için gerekli olan altın kupa şeklindeki nesneyi alarak açılan kapıya ilerlemek. Bu sırada eğer puan toplamak isterseniz mücevherleri de alabilirsiniz. Sonraki bölümlerde karşımıza bazı rakipler çıkıyor. Bunları ben pek birşeye benzetemedim ama uçabiliyor ve ateş edebiliyorlar. Bunlara değmemeniz gerekiyor. İlerki bölümlerde ayrıca uçmamıza yarayan bir jetpack ve ateş edebileceğimiz bir silah da alabiliyoruz.

Oyunu yön tuşlarıyla oynuyoruz. Bunun yanında eğer silahı almış isek CTRL ile canavarlara ateş edebiliyoruz. Ayrıca bir de Jetpack almışsak bunu da ALT tuşuyla açıp kapatabiliyoruz. Ama dikkat edin bu silahımız gibi sınırsız değil ve çok çabuk bitiyor. Bölüm sonuna gidemeden yarı yolda kalabilirsiniz.

Oyun sonraki versiyonlarına göre biraz değişik ve basit kalmış. Ama kendine göre bir hava yakalamayı başarmış. Diğer versiyonlarını oynarken kafayı yemiyorsunuz mesela. Ama olsun inatçıysanız size olumlu bir etki yaparak oyunu bitirmenize yardımcı olabilir. Mesela ben bu yazıdan sonra oyuna geri dönüp bitirmeyi planlıyorum. Ne kadar zaman alacağı hiç önemli değil. Bana iyi delirmeler, size de iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.