Passing Shot

Bilgisayar oyunları arasında tenis oyunu oynamak diğer oyunlara göre hep biraz farklı olmuştur. Çünkü tenis oyununa alışma süreci herhangi bir araba yarışı ya da futbol oyununa alışma sürecinden daha uzun sürer. Bu sebepten dolayı oyuncu çoğu zaman sıkılarak oyunu oynamaktan vazgeçer. Düşünsenize servis kullanırken o küçücük topu rakete isabet ettirip atışı yapmanın ne kadar zor olduğunu.

Bütün bu anlattıklarımın olmadığı bir tenis oyunu anlatacağım sizlere. Oyunumuzun ismi Passing Shot ve bu oyunda gerçekten de yukarıda anlattığım, oyuncuyu oyundan soğutan hiçbir etken yok. Oyun tenisin çiftler yönünü ele almış. Yani takımlar iki kişiden oluşuyor. Siz takımınızdaki iki kişiyi de kontrol edebiliyorsunuz. Bir kişi fileye yakın bölümde diğeri ise arkada bulunuyor. Eğer top öndeki oyuncuyu geçerse arkadaki oyuncuyu kontrol etmeye başlıyorsunuz. Biraz zor gibi görünse de oyuna başlayınca böyle olmadığını hemen anlayacaksınız. Ayrıca oyunumuzda istediğimiz zorluk derecelerini de seçebiliyoruz. Henüz yeni iseniz kolay oyunu seçip, rakipler size yavan gelmeye başlayınca gittikçe zor olan seçenekleri seçebilirsiniz. Programcılar zorluğu tamamen hızla alakalı yapmışlar. Yani kolay oyun seçeneğinde oyunumuz yavaş, zor seçeneklerde ise hızlanıyor.

Oyunun sesleri gayet güzel yapılmış. Hele maç esnasında topa vurduğumuz anda çıkan ses ve o sesin korttaki yankısı çok gerçekçi. Oyunu diğer tenis oyunlarından ayıran en önemli özelliklerden birisi ise servis kullanırken kameranın oyuncumuzun arkasından, daha sonra ise oyun boyunca kuş bakışı olarak çekim yapması. Eğer oyun esnasında kendinize uygun zorluk derecesini seçip oynarsanız, son derece çekişmeli maçlar yapabilirsiniz. Özellikle setlerde beraberlik durumu oluşursa … İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.