Wings Of Fury

Wings Of Fury eşine az rastlanır türde bir oyun. Oyunumuzun kısaca konusu şöyle: “Yıl 1944. Savaş zamanları. Avrupa tam bir cehennem gibi. Uzak Doğu’da karışmış durumda. Diğer yanda Pasifikte ise savaş sonucunu yüksek yetenek ve kabiliyet sahibi pilotların belirleyeceği şekilde ilerliyor. Denizde ve havada Amerika, düşmanlarından daha üstün bir şekilde savaşıyor. Bu üstünlüğün de tek bir nedeni var. Sahip olduğu korkutucu F6F Hellcat uçağı.

Hellcat çok güçlü, torpido, roket ve bomba taşıma olanağına sahip, yüksek manevra kabiliyeti ve uçak gemisine iniş ve kalkış yapabilmesiyle kusursuz bir uçak. Şimdi sen de kendi Hallcat’ine sahipsin. Görevin; bağlı olduğun USS Wasp isimli, ağır hasar almış uçak gemisinin sağ salim limana gitmesine yardımcı olmak. Bu esnada gemini düşman uçaklarının saldırılarından, bomba ve torpidolarından, kendini de yine düşman uçaklarının roketlerinden korumak. Hellcat’in kokpitinde; USS Wasp’ın ve güvertesindeki onlarca uçak ve çalışanın kaderini belirleyeceksin.”

Yapımcıların dilinden oyunun konusunu size aktardıktan sonra gelelim kendi açıklamalarımıza. Oyuna ilk girdiğimizde karşımıza çıkan menüde iki adet seçenek var. Bu seçenekleri Mouse yardımıyla değiştirebiliyoruz. Yukarıdaki seçenek ölümsüzlük altındaki ise bombamızın bitmemesini sağlıyor. Daha eğlenceli bir oyun için iki seçeneği de “OFF” yapıyoruz. Sonra en altta bulunan Start Game ile oyuna başlıyoruz. Oyunumuzun kontrollerine bir müddet alışma süreci geçireceğiz. Ama bu süre fazla uzun olmayacak. İlk bölümde USS Wasp uçak gemisinden havalanıp Japon adalarını bombalıyoruz. Bu esnada düşman uçakları da boş durmuyor gemimizi bombalamaya çalışıyorlar. Onlara da engel olmak zorundayız.

Oyunda önemli ve benim üzerinde en çok durduğum nokta ise bombamız veya yakıtımız bittiğinde uçağımızı uçak gemisine indirmek oldu. Ve sonunda anladım ki uçağımızı gemiye hep sağdan sola doğru indireceğiz. Gemiden kalkarken yine geminin sol tarafından kalkacağız. Gemiye her döndüğümüzde uçağımızın bakımının yapılması ve yeni mühimmatın yüklenebilmesi için hangara giriyoruz. Bunun için asansörün üzerinde durup ateş etme tuşuna basmamız yeterli.

Sık sık oyun açıklamalarımda söylediğim bir şey var. Sitemizde bulunan amiga emülatörü WinUAE’yi indirip size anlatılan şekliyle kurarsanız üzerinde hiçbir ayar yapmadan, burada incelenen bütün bu oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz. Çünkü bizim için en başta gelen özellik açıkladığımız oyunların WinUAE programında sorunsuz olarak çalışmasıdır. Eğer oyunları oynamada sorunlarınız varsa yine bize “İletişim” ya da “Forum” bölümlerimizden ulaşıp bu sorunlarınızı anlatırsanız bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Son olarak Wings Of Fury hakkında söyleyeceğim gerçekten mükemmel yapılmış bir oyun olduğudur. Gerek konusu, gerekse grafik ve sesleri ile sizleri bayağa bir süre bilgisayar karşısına çivileyecektir. Yakıtınız bol, hasarınız az olsun. İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.